У Вінниці з’явиться нова локація для мистецтва і відпочинку “Територія SUN”

13:21
Автор: Vежа

Наприкінці червня у Вінниці відкриється нова природньо-мистецька локація на території колишнього дитячого санаторію імені Михайла Коцюбинського (вул. Маяковського, 243). 

Як повідомила Vежі одна з ініціаторок проекту під назвою “Територія SUN” Олександра Тарас, на цьому місці з’являються можливості для проведення культурних, освітніх та екологічних акцій, а також можливості для активного, зеленого та спортивного відпочинку. Автори проекту відзначають, що на цьому місці – чудові краєвиди, поруч ліс, водойми, Сабарівські скелі, а неподалік – той самий камінь Коцюбинського.

«Території SUN» – це переосмислення одного з найцікавіших куточків нашого міста – колишнього Дитячого санаторію імені М.М. Коцюбинського. Упродовж десятиліть тут оздоровлювалися вінницькі школярі, однак після економічної стагнації державне підприємство стало дотаційним і збанкрутувало. Водночас зусиллями виконавчого комітету та депутатського корпусу Вінницької міської ради вдалося повернути цей об’єкт у комунальну власність і визнати його суспільно значимим та цінним для Вінницької міської об’єднаної територіальної громади”, – йдеться в прес-релізі.

Як розповіла Олександра Тарас, перший мистецький вікенд під назвою «Ticket to the SUN» відбудеться 28-30 червня. Під час нього відбудуться концерти, ніч кіно, майстер класи, ранкова його, лекції на екологічну та інші тематики, туристичні маршрути через камінь Коцюбинського до Сабарівських скель, а також художній пленер. Організатори – Громадська організація «Мистецьке об’єднання «ПЛАЙ» – обіцяють повідомити більше деталей згодом, однак зазначають, що на “Територію SUN” зможе потрапити кожен охочий.

“Територія SUN – це активний, творчий, інтелектуальний відпочинок, названа свого часу на честь вінницького Сонцепоклонника. Упродовж червня-липня 2019 року на “Території SUN” планується проведення кількох тематичних вікендів з великим різноманіттям форматів та заходів, які дозволять активізувати в свідомості мешканців великий потенціал території”.

На своїй фейсбук-сторінці організатори події обіцяють, що “Цього літа на ваших очах відбудеться реінкарнація, переосмислення закинутого санаторію ім. М. Коцюбинського, що на Старому місті. Унікальна зелена зона на межі міста і лісу знову перетвориться на живу артерію Вінниці.

Стара радянська рекреація, перспективна для розвитку зеленого туризму, мистецьких та освітніх подій, нових маршрутів до всім відомого каменю Коцюбинського та Сабарівських скель новонародиться в щось абсолютно нове, свіже та творче – все це стане можливим уже цього літа. Багато сонця, затінок дерев, квіти, водойми, птахи, зірки…
і навіть ранки у лісі. Все, як і любив Сонцепоклонник!”

Детальніше про відкриття “Території SUN”, зокрема про час початку заходу, читайте в наших наступних публікаціях.