У Вінниці з нагоди відкриття пам’ятника Любомиру Гузару організовують “Тиждень Патріарха”

15:49
Автор: Богдан Будай
Become a Patron!

Наступної суботи, 9 жовтня, у Вінниці планують офіційно відкрити перший в Україні та в світі пам’ятник патріарху Української греко-католицької церкви Блаженнішому Любомиру Гузару, який було встановлено 28 вересня. З цієї нагоди в місті організовують низку заходів під спільною назвою “Тиждень Патріарха Любомира Гузара”, в рамках яких планується відкрити тематичну виставку, провести кілька кінопоказів, зустрічей та духовних вечорів.

Про це йдеться на сайті релігійно-інформаційної служби України з посиланням на департамент інформації УГКЦ.

Зазначається, що кожного дня впродовж тижня у Вінниці будуть організовані заходи, які “спрямовані на те, щоб більше відкрити постать патріарха Любомира та переосмислити його внесок у розбудову Церкви та України”. На відкриття пам’ятника до Вінниці також завітає патріарх УГКЦ Святослав.

Програма заходів

Понеділок – 4 жовтня

11:00 – Пресконференція, Громадський простір “Артинов” (м. Вінниця, вул. Миколи Оводова, 22);

18:30 – Фільм про Блаженнішого Любомира “Бути Людиною”, кінотеатр “Родина”, (вул. Миколи Оводова, 47);

Вівторок – 5 жовтня

15:00 – Відкриття фотовиставки «Прилучитися до Великого» та експозиції з особистими речами Патріарха, Вінницький обласний краєзнавчий музей, (м. Вінниця, вул. Соборна, 19);

18:30 – Фільм про Блаженнішого Любомира “Бути Людиною”, кінотеатр “Родина”, (вул. Миколи Оводова, 47);

Середа – 6 жовтня

18:30 – Духовний вечір “Молитва Патріарха”, Храм Покрова Пресвятої Богородиці УГКЦ, (м. Вінниця, вул. Київська, 1);

Четвер – 7 жовтня

18:30 – Вечір пам’яті: “Листи до мами з проекту “Іди за мною””. Третій чин Чернечої Родини Воплоченого Слова, Парафії Покрова Пресвятої Богородиці, м. Вінниці. Храм Покрова Пресвятої Богородиці УГКЦ (м. Вінниця, вул. Київська, 1).

П’ятниця – 8 жовтня

13:00 – Круглий стіл: “Бути Людиною”, Вінницька наукова бібліотека ім. К. А. Тімірязєва, (м. Вінниця, вул. Соборна, 73);

18:30 – Вистава семінаристів Київської Трьохсвятительської духовної семінарії “Бути Людиною”. Храм Покрова Пресвятої Богородиці УГКЦ (м. Вінниця, вул. Київська, 1);

Субота – 9 жовтня

09:00 – Архієрейська Божественна Літургія, Храм Покрова Пресвятої Богородиці УГКЦ, (м. Вінниця, вул. Київська 1). Молитву очолить глава УГКЦ Блаженніший Святослав;

12:00 – Відкриття першого у світі пам’ятника Блаженнішому Любомиру Гузару, площа біля Храму Покрова Пресвятої Богородиці УГКЦ, (м. Вінниця, вул. Київська 1).

Відомо, що встановлення пам’ятника Блаженнішому Любомиру Гузару ініціювала Вінницька громада УГКЦ, яка провела збір коштів на цю потребу. Авторами пам’ятника є два українських скульптори: Борис Крилов та Олесь Сидорук.

Любомир Гузар (1933-2017) – український церковний та громадський діяч, патріарх-предстоятель Української Греко-Католицької Церкви (2001-2011). Став священником в 1958 році, єпископом в 1977-му, а з 2001 року – кардиналом. Свого часу був одним з кандидатів на папський престол. Також він кілька разів відвідував Вінницю з пасторськими візитами.

Читайте також: Перший в Україні: у Вінниці встановили пам’ятник Любомиру Гузару. ФОТО

Читайте також: Мудрість Гузара в смартфоні: у Вінниці створили застосунок з цитатами Любомира Гузара

Читайте також: Скульптори почали працювати над бронзовим пам’ятником Любомиру Гузару, який встановлять у Вінниці

✐ Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.