У Вінниці винесли вирок чоловікові, який у соціальних мережах виправдовував військову агресію рф проти України

13:35
Автор: Ольга Каплун
Become a Patron!

Суддя Вінницького міського суду Вінницької області ухвалив вирок чоловікові, який у “Facebook” поширював публікації про правомірность збройної агресії росії проти України. Окрім цього, він публічно звинувачував ЗСУ у вбивствах, грабунках та фізичному насиллі на Донеччині та принижував честь і гідність українців за національною ознакою.

Про це йдеться на сайті Вінницького міського суду Вінницької області.⠀⠀⠀⠀⠀⠀

Як зазначено у вироку, обвинувачений, у період з 24 по 27 лютого цього року чоловік поширив публікації на власній сторінці у соціальній мережі “Facebook”. У публікаціях він виправдовував збройну агресію російської федерації проти України та робив це з метою переконання невизначеного кола осіб та усвідомлюючи протиправність своїх дій.

Також зазначається, що чоловік підтримував президента країни-агресора, принижував честь та гідність представників державної влади України, публічно звинувачував Президента України Володимира Зеленського у провокуванні нападу на Україну. А також публічно звинувачував ЗСУ у вбивствах, грабунках та фізичному насиллі на Донеччині та принижував честь і гідність українців за національною ознакою. Обвинувачений робив це умисно, з ідеологічних та політичних мотивів.

Відповідно до висновку експерта Українського науково-дослідного інституту спеціальної техніки та судових експертиз СБ України, у визначених матеріалах міститься:

– публічне виправдання та схвалення ведення агресивної війни та воєнного конфлікту російської федерації проти України;

– публічне виправдання військової агресії російської федерації проти України;

– підтримка та популяризація президента країни-агресора;

– ознаки приниження честі та гідності представників державної влади України;

– тенденційно негативно подана інформація, що, з лінгвістичної точки зору, є ознакою загрози національній безпеці в інформаційній сфері, яка, у свою чергу, є складовою підривної діяльності проти України.

При обранні виду та міри покарання обвинуваченому суд враховує характер та ступінь суспільної небезпеки вчиненого кримінального правопорушення, яке відноситься до категорії нетяжких злочинів, яке він вчинив під час дії воєнного стану в державі.

Допитаний у судовому засіданні обвинувачений свою вину в інкримінованому йому кримінальному правопорушенні визнав повністю.

За результатами повного та всебічного судового розгляду суд визнав винним чоловіка у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого частиною 2 статті 436-2 Кримінального Кодексу України. Та призначив йому покарання у вигляді 3 років позбавлення волі без конфіскації майна.

Ілюстративне фото – https://ti-ukraine.org/