У Вінниці влаштують дискусію про подальшу долю кінотеатру “Росія”

8:06
Автор: Vежа
Become a Patron!

У Вінниці 6 вересня відбудеться лекція та обговорення подальшої долі кінотеатру “Росія”. Також заплановані кінопоказ, концерт і вечірка.

Це акція низових ініціатив та громадських організацій Вінниці під назвою “Повернення”. І вона направлена на привернення уваги до подальшої долі кінотеатру “Росія”, який з 1996 року перебуває у довгостроковій оренді.

6 вересня 2021 року закінчується строк оренди, після чого, кінотеатр має повернутися у комунальну власність. […] Подальша доля кінотеатру і прилеглої території з моменту переходу у комунальну власність і створенням та реалізацією концепції ревіталізації культурно-мистецького центру – залишається під питанням, – йдеться в анонсі заходу.

Організатором акції вказана мистецька резиденція “НАД БОГОМ”. Також наголошується, що одним зі стратегічних пріоритетів Вінницької територіальної громади є “Створення і реалізація концепції ревіталізації культурно-мистецького центру на базі колишнього кінотеатру «Росія» (V4P38)”.

 

Що планується в рамках акції?

1) Лекція “В чому цінність цього кінотеатру та простору довкола?”.
Учасники: Олексій Биков, архітектор, дослідник архітектури епохи модернізму; Євгенія Моляр, мистецтвознавиця, дослідниця монументального мистецтва; Леонід Марущак, історик, дослідник культурної спадщини д. п. ХХ ст.

2) Дискусія/обговорення “Що далі?” про подальше функціонування простору та можливості її переосмислення за участі низових ініціатив, громадських організації та представників профільних департаментів Вінницької міської ради

3) Анонс програми мистецької резиденції “НадБогом2021”.

4) Кінопоказ.

5) Концерт.

6) Вечірка.

Акція “ПОВЕРНЕННЯ” відбудеться у понеділок, 6 вересня, в приміщенні кінотеатру “Росія” (вул. Соборна, 4). Початок – о 15:00 годині.

Про історію колись найбільшого кінозалу міста (він є ще й одним із найбільш цікавих зразків радянської архітектурної традиції у Вінниці), а також те, що з ним може статись, читайте у матеріалі: Як у Вінниці “Росію” зруйнували.

Фото Андрія Завертаного

Читайте також: Магія від «TOLOKA» та «OMANA» і драйв від «The Unsleeping»: на Вінниччині відбудеться черговий фестиваль «БарRockКо»

Читайте також: «Space Of Variations», «RAGAPOP», «Fo Sho» та Женя і Катя: хто ще виступить на екофестивалі «ДІЛИ» у Вінниці

Читайте також: Як у Вінниці відзначать День міста-2021. ПРОГРАМА

✐ Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.