У Вінниці влаштували безпечний перехід, який має сподобатись і пішоходам, і водіям. ФОТО

12:52
Автор: Віталій Мельник
Become a Patron!

Оновлено: 1 Вересня 2021, в 14:18

У Вінниці на вулиці Андрія Первозванного днями завершили спорудження чергового підвищеного переходу, який з’єднує пішохідну алею проспекту Космонавтів з парком Дружби народів.

Особливістю конструкції є те, що сам перехід влаштований в один рівень з тротуаром, а відтак, при переході пішоходи отримують, окрім зазначених ПДР, ще й фізичну перевагу.

Влаштування подібних переходів – поширена європейська практика. У Вінниці вперше підвищений перехід влаштували торік на перетині проспекту Космонавтів з вулицею Порика. Черговий такий перехід, де пріоритет віддається саме пішоходу, відповідає концепції створення трикілометрової прогулянкової алеї від Лісопарку до Вишенського ставу.

Читайте також: Від Лісопарку до Електромережі: найдовша прогулянкова алея Вінниці буде завдовжки три кілометри

Вінницький урбан-активіст, експерт з організації безпеки дорожнього руху Віктор Перлов появу таких переходів у Вінниці називає гарним прикладом міської інфраструктури.

“З погляду безпеки дорожнього руху, конструкція підвищеного переходу забезпечує зниження швидкості автомобілів, що сприяє безпеці усіх учасників руху. Нижча швидкість авто зменшує гальмівний шлях і дає змогу водіям вчасно відреагувати у разі виходу пішохода на проїжджу частину, або при різкому виїзді іншого автомобіля з другорядної дороги”, – каже Віктор Перлов.

Окремо експерт відзначає наявність острівців безпеки, які, завдяки звуженню проїжджої частини, також сприяють зниженню швидкості авто. У той же час для пішохода перехід стає більш зрозумілішим, адже на кожній його ділянці транспорт може наближатись тільки з одного боку.

“З погляду доступності підвищений до рівня пішохідної алеї перехід усуває перешкоди для маломобільних груп населення і є надзвичайно зручним для людей на візку. До того ж, він створює дружнє для людини середовище неперервного пішохідного простору”, – продовжує урбан-активіст.

Водіям поява у місті таких переходів також має сподобатись, вважає Віктор Перлов, адже, на відміну від звичних нам «лежачих поліцейських», такий перехід проїжджається значно м’якше.

Утім, експерт звертає увагу і на недоліки новоствореної конструкції, а саме на відсутність визначеної велодоріжки на переході.

“Велосипедисти скоріш за все на свій страх і ризик переїжджатимуть перехід, враховуючи наявну з обох боків переходу велодоріжку та низьку швидкість авто”, – робить висновок Віктор Перлов.

Читайте також: Вічне сяйво проспекту Космонавтів: третя черга. ФОТОРЕПОРТАЖ

✐ Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.