#ДашаКоц: у Вінниці влаштували флешмоб на підтримку затриманої у Рівному активістки. ФОТО, ВІДЕО

15:17
Автор: Юлія Плахтій
Become a Patron!

У Вінниці сьогодні, 28 травня, відбулася акція на підтримку затриманих у Рівному активістів, які вийшли на одиночний мітинг за імпічмент Президента Володимира Зеленського.

Двоє громадських активістів – Сергій Сидорук та Роман Яковлев – прийшли із плакатами під будівлю Вінницької обласної ради, щоб перевірити, чи відреагує на їхню акцію місцева поліція так само, як це було у Рівному. Мітингувальники вийшли з двома плакатами, на яких було написано: “У Рівному диктатура? #Даша Коц” та “Хто відмінив свободу слова в Україні? #Даша Коц”.

  

     

– Мета нашої акції – привернути увагу громадськості до ситуації в Рівному, де були грубо порушені конституційні права людини. Гортаючи Конституцію, я знайшов щонайменше п’ять порушень прав людини в тій ситуації, – пояснює Сидорук.

За словами активіста, зокрема були порушені права людини на вільне волевиявлення та вільне пересування, оскільки дівчину протримали у відділку понад дві години, що перевищує час, який відводиться для з’ясування всіх обставин, до того ж, одиночний пікет, в тому числі без окремого погодження з поліцією, не є забороненим. Також Сидорук зауважив, що користувачі соцмереж, які підтримують президента Зеленського, тепер цькують 16-річну дівчину в коментарях.

Протягом кількох хвилин перебування під стінами обласної ради до активістів підійшов нацгвардієць з охорони ОДА, потім – один з тамтешніх чиновників, який уточнив, чи немає в активістів звернення до обласної ради з цього приводу. Переконавшись, що активісти виключно пікетують, нацгвардієць і чиновник швидко пішли.

Ще за кілька хвилин до пікетувальників підійшло кілька осіб в цивільному з барсетками, дуже схожі на правоохоронців. Після короткого діалогу з активістами вони також пішли.

Зрештою самі журналісти в якості експерименту викликали поліцію на місце події, як це зробили громадяни в Рівному. “Копи” прибули на виклик за 20 хвилин після дзвінка. Двоє патрульних встановили особи мітингувальників, розпитали про мету акції та врешті зазначили, що на їхню, поліцейських, думку, жодного правопорушення не відбувається.

        

Поліціянти запитали, навіщо ж їх взагалі було викликано. Активісти пояснили, що за подібну акцію у Рівному мітингувальників було затримано, тож нині перевірялась реакція вінницьких правоохоронців. У свою чергу “копи” зазначили, що їм не відома ситуація у Рівному та пообіцяли ознайомитись. “Жодного порушення в даному випадку ми не бачимо” – сказали патрульні та покинули місце події.

Загалом під час всієї акції, що тривала приблизно півгодини, підходило кілька перехожих. Вони цікавилися метою акції, втім негативного ставлення до мітингувальників не спостерігалося.

         

Також громадські активісти зазначили, що подібні акції на підтримку затриманих мітингувальників планують також влаштувати в Ужгороді та Житомирі, з низкою інших міст тривають перемовини.

Нагадаємо, як пише BBC-Україна, 20-річний хлопець та 16-річна дівчина вийшли на мітинг 25 травня з плакатами “Імпічмент президенту” та “Не кумівство, а по-братськи”.

У відділку поліції на них склали адмінпротоколи, пояснивши, що вони не подали заздалегідь відповідної заявки про проведення мітингу. Протокол склали також на матір неповнолітньої дівчини – за невиконання батьками обов’язків щодо виховання дітей.

Водночас, перша віце-спікерка Верховної Ради Ірина Геращенко висловила обурення щодо затримання мітингувальників та заявила, що готує запит до Нацполіції.

Правозахисниця Олександра Дворецька зазначила, що “відсутність повідомлення про проведення зібрання не робить його незаконним”. Вона зауважила, що причин зупиняти акцію в Рівному не було, адже не було заборони суду на проведення акції.

Фото Марини Сербінович

 

✐ Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.