У Вінниці відсторонили від посади очільника департаменту маркетингу міста та туризму міськради

12:43
Автор: Юлія Плахтій
Become a Patron!

У Вінницькій міськраді на період розгляду справи в суді відсторонили від виконання повноважень директора департаменту маркетингу міста та туризму міської ради Олександра Вешелені. Його звинувачують в правопорушеннях, пов’язаних з корупцією. 

Таке розпорядження Вінницького міського голови Сергія Моргунова від 3 серпня оприлюднено на сайті Вінницької міської ради.

В документі зазначено, що “Відділом з питань запобігання та виявлення корупції Вінницької міської ради 06.07.2020 року отримана інформація про те, що працівниками управління стратегічних розслідувань у Вінницькій області департаменту стратегічних розслідувань Національної поліції України на виконання ст. 257 Кодексу України про адміністративні правопорушення складено дванадцять протоколів про адміністративні правопорушення пов’язані з корупцією, передбачені ч.ч.1,2 ст.172 -7 КупАП стосовно нього (авт. – Олександра Вешелені).

На фото – Олександр Вешелені

“Стаття 172-7. Порушення вимог щодо запобігання та врегулювання конфлікту інтересів

Неповідомлення особою у встановлених законом випадках та порядку про наявність у неї реального конфлікту інтересів – тягне за собою накладення штрафу від ста до двохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян. Вчинення дій чи прийняття рішень в умовах реального конфлікту інтересів – тягнуть за собою накладення штрафу від двохсот до чотирьохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Дії, передбачені частиною першою або другою, вчинені особою, яку протягом року було піддано адміністративному стягненню за такі ж порушення, – тягнуть за собою накладення штрафу від чотирьохсот до восьмисот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян з позбавленням права обіймати певні посади або займатися певною діяльністю строком на один рік.

(…) під реальним конфліктом інтересів слід розуміти суперечність між приватним інтересом особи та її службовими чи представницькими повноваженнями, що впливає на об’єктивність або неупередженість прийняття рішень, або на вчинення чи невчинення дій під час виконання вказаних повноважень” – КУпАП.

В розпорядженні міського голови зазначено, що відповідно до ст. 257 КУпАП протокол про вчинення адміністративного корупційного правопорушення разом з іншими матеріалами у триденний строк з моменту його складання надсилається до місцевого загального суду за місцем вчинення корупційного правопорушення.

Згідно з ч. 5 ст. 65 Закону України «Про запобігання корупції» особа, щодо якої складено протокол про адміністративне правопорушення, пов’язане з корупцією, якщо інше не передбачено Конституцією і законами України, може бути відсторонена від виконання службових повноважень за рішенням керівника органу (установи, підприємства, організації), в якому вона працює, до закінчення розгляду справи судом.

Позиція Олександра Вешелені

Як зазначив сам Олександр Вешелені в коментарі Vежі, він винним себе у тому, в чому його обвинувачують, не вважає. Разом із тим, Вешелені не розповів, у чому полягає суть звинувачень. Пояснив, що “не хоче інтерпретувати того, що ще не вступило в законну силу”.

– Поки що я не даю коментарів з цього приводу. Зараз матеріали передані до суду. Думаю, по його завершенню я зможу дати повноцінний коментар. Поки все відповідно до процедур та законодавства, планую доводити свою невинуватість. Всі законні підстави для цього є, – зазначив Олександр Вешелені.

Він підкреслив, що не вчиняв правопорушень, які зазначені у протоколах, а отже доводитиме це в суді всіма законними способами.

Водночас на своїй фейсбук-сторінці Олександр Вешелені прокоментував ситуацію наступним чином:

“Склалося так, що вже не перший місяць проти мене намагаються організувати надуману дискредитаційну кампанію, граючи методами неотесаного інфокілерства. Робиться це зовсім дрібною групкою безпринципних людей, котрі ніколи не мали особливої поваги до туризму. Коли в місті почалися системні зміни у 2019 році, їх неабияк це зворохобило.

Тепер, користуючись турбулентною ситуацією в країні та надважким станом туристичної галузі, стало вигідно писати безглузді анонімки й доноси, двозначно натякати і погрожувати, вчиняти саботажі. Вершиною цинізму стало намагання звинуватити мене в конфлікті інтересів, який не має реального підґрунтя й аргументації.

Ті, хто за останній десяток років стикався зі мною в різних сферах, чудово знають моє неприйняття будь-яких проявів підкупу чи зловживань. Якщо не інакше, то я це доводитиму у визначений законом спосіб – бо маю чітку певність у відсутності порушень в моїх діях.

Тому – однозначно – #СТОЇМО і #ВСЕБУДЕТУРИЗМ! ” – написав Вешелені.

На період розгляду справи в суді Вешелені відсторонений від посади, а його обов’язки виконує його заступник Станіслав Данілов.

Нагадаємо, Олександра Вешелені призначили на посаду очільника департаменту маркетингу міста та туризму Вінницької міської ради наприкінці жовтня 2019 року.

Читайте також: У Вінниці призначили нового директора департаменту маркетингу міста та туризму

✐ Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.