У Вінниці відновили роботи по заміні магістрального водопроводу на Пирогова-Лебединського

10:55
Become a Patron!

У Вінниці відновили роботи по заміні 10-кілометрового магістрального водопроводу на Пирогова-Лебединського. У водоканалі зазначають, що “роблять усе можливе, аби вже до кінця жовтня цього року завершити будівництво та ввести в експлуатацію розпочаті траси”.

Як повідомляє КП “Вінницяоблводоканал”, активні роботи по заміні зношених сталевих трубопроводів на поліетиленові, а також запірної арматури в нових камерах на даній ділянці мереж розпочали ще в березні 2021 року. Станом на 23 лютого 2022 року вдалося виконати 40% запланованих робіт. Проте через повномасштабну війну будівельні роботи призупинились.

У довоєнний час ми планували повністю завершити роботи до 31 жовтня 2022 року (як і передбачено Угодою зі Світовим банком), і впевнено рухалися у даному напрямку. Проте війна окреслила перед Підприємством нові серйозні ризики, перший з яких – власне, сама можливість підрядником (ТОВ КСМ-ГРУП) та міжнародним технічним та авторським наглядом виконувати такі роботи в умовах воєнного стану, – йдеться у дописі.

За даними Держстату, індекс цін у будівництві в Україні станом на лютий 2022 року у порівнянні з листопадом 2019 року (коли відбувався міжнародний тендер) зріс на 27%.

Керівництву КП «Вінницяоблводоканал» довелося докласти, без перебільшення, титанічних зусиль, аби владнати всі проблемні моменти та, незважаючи ні на що, відновити проведення робіт по заміні мереж. Робимо усе можливе, аби вже до кінця жовтня цього року завершити будівництво та ввести в експлуатацію розпочаті траси, – додають у дописі.

Також повідомляють, що заміна магістральних мереж разом із будівництвом нових камер та встановленням сучасної запірної арматури європейської якості дасть вінничанам:
– воду кращої якості
– стабільне та безаварійне водопостачання: протяжність водопровідних мереж Вінниці становить 635 кілометри і 28% з них перебувають у ветхому та аварійному стані.
– термін експлуатації нових поліетиленових трубопроводів – 50 років, в той час як сталевих – не більше 30. До того ж, поліетиленові трубопроводи не піддаються дії корозії та дії токів.

 

Фото – зі сторінки “Вінницяоблводоканал” у Facebook

Читайте також: У Вінниці реконструюють магістральну мережу водопостачання за понад 191 мільйон гривень

✐ Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.