У Вінниці відкриють фотовиставку, присвячену українській антарктичній станції

18:40
Автор: Олеся Яненко
Become a Patron!

Оновлено: 21 Вересня 2021, в 15:02

У Вінниці, 2 вересня, відкриється інтерактивна фотовиставка під назвою “Українська Антарктида: історія та сучасність”. 

Як ідеться в анонсі, фотовиставка присвячена історії української антарктичної станції, адже 6 лютого 2021 року виповнилося 25 років з моменту передачі Україні антарктичної станції “Фарадей” від Великої Британії.

Організатори фотовиставки – Національний антарктичний науковий центр, NGO SUN, NGO Plai, за підтримки Департаменту культури Вінницької міськради.

– Далекого 1996-го над станцією було піднято синьо-жовтий стяг, а її назва змінилася на “Академік Вернадський”, – ідеться в анонсі. – Лише 30 країн світу мають свої цілорічні станції в Антарктиді. Для України, окрім престижу на світовій арені, це також велике «вікно можливостей»: наші науковці мають змогу долучатися до дослідження проблем планетарного масштабу.  Уже 25 років відважні українці та українки щороку вирушають в річні експедиції, щоб досліджувати Антарктиду, підтримувати безперервні ряди спостережень (деякі тривають з 1947 року) та забезпечувати роботу станції, – пишуть в анонсі.

Фотовиставка “Українська Антарктида: історія та сучасність” відкриється у холі Вінницької міської ради 2 вересня 2021 року з подальшою експозицією у холі кінотеатру “Родина” до 10 вересня. Вхід безкоштовний.

Більше подій можна знайти на нашому сайті в розділі “Анонси” ТУТ.

Читайте також: Концерти, виставки, кінопокази і лазерне шоу: як Вінниця відзначатиме День Незалежності. ПРОГРАМА

Читайте також: У Вінниці на екофестивалі “ДІЛИ” виступлять гурти “Latexfauna” і “Тонка”

✐ Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.