У Вінниці відкривається виставка, присвячена керамічному мистецтву різних періодів

15:20
Автор: Ольга Каплун
Become a Patron!

Відсьогодні у Вінницькому обласному краєзнавчому музеї розпочне свою роботу виставка народної кераміки Поділля. Тут можна буде ознайомитись не лише з творчим доробком провідних майстрів України, але й побачити унікальні археологічні знахідки ХV–ХVІІІ століття.

Як ідеться на фейсбук-сторінці заходу, відкриття виставкового проєкту відбудеться у Великій виставковій залі Вінницького краєзнавчого музею сьогодні, 22 лютого, о 12:00 (Соборна, 19).

Тут будуть представлені роботи з фондових колекцій Вінницького обласного краєзнавчого та Вінницького обласного художнього музеїв, приватних збірок і доробок сучасних гончарів Вінниччини.  В експозиції відвідувачів очікують твори керамічного мистецтва, що презентують унікальні археологічні знахідки ХV–ХVІІІ століття та найкращі зразки вишуканих виробів гончарних осередків нашого краю кінця ХІХ – початку ХХ століття.

Окрім цього, на виставці можна буде побачити археологічні матеріали не лише з Вінниці, але й з Брацлава, Бару та Вороновиці.

Народна кераміка Поділля – унікальне явище мистецтва України. Формуванню в краї самобутніх гончарських традицій сприяли наявність різноманітної якісної сировини, доступність її видобування, тривалість побутування кераміки в мистецько-виробничій діяльності населення. Найвище піднесення гончарства припало на другу половину ХІХ – першу половину ХХ ст. Тоді з-поміж більш як 100 гончарних сіл Східного Поділля виокремились десятки осередків з яскравими художньо-стильовими ознаками і перетворилися на відомі мистецькі центри: Бубнівку, Новоселівку, Крищинці, Кіблич, Жорнище тощо. З покоління в покоління серед гончарських династій плекалися секрети роботи з глиною, утверджувалися традиції та досвід цього правічного промислу. Також на виставці можна познайомитися з творчим доробком провідних майстрів України: Олександра Ганжі (с. Жорнище) та його синів Петра та Степана (м. Київ), Івана Гончара (с. Крищинці) і його учня – Олексія Лущишина (м. Вінниця), братів Якима та Якова Герасименків і їх талановитого послідовника Миколи Бабака (с. Новоселівка), мисткинь подільського гончарства Фросини Міщенко (с. Новоселівка) і її учениць Тетяни Шпак, Валентини Живко і Тетяни Дмитренко (с. Бубнівка), Людмили Філінської і її здібної учениці Вікторії Ніколаєвої та вже учнів Вікторії Михайла Діденка і Ярослава Міщенка (м. Вінниця), творчих родин Сергія і Світлани Погонців (с. Крищинці), Олександра і Ніни Левчуків (с. Гущинці), Оксани Ропотілової і Михайла Зобківа (м. Вінниця), Василя Рижого і Наталії Лавренюк (м. Ладижин), і їх молодої перспективної учениці Ольги Цибулі (смт Вороновиця), унікальних самоуків Романа Чмерука (м. Погребище) та Володимира Слубського (с. Довжок) та інших, – йдеться у дописі.

Зазначається, що виставка триватиме до 1 травня у Великій виставковій залі.

Фото – https://34travel.me/

Читайте також: У Вінниці відбудеться майстер-клас з кераміки, де можна зліпити чашку-горнятко

Читайте також: “Вінниця – не фонтан?”: на каналі “УкрЮтюбПроєкт” вийшов випуск про крафтових виробників міста. ВІДЕО

✐ Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.