У Вінниці відкривається Консультаційний центр Центрального регіону Координаційного штабу з питань поводження з полоненими

12:59
Become a Patron!

Сьогодні, 25 листопада, під час сесії Вінницької міської ради прийняли рішення, яким передбачено відкриття Консультаційного центру Центрального регіону Координаційного штабу з питань поводження з полоненими. Запрацює Консультаційний центр з грудня.

У регіональному центрі надаватимуть юридичну, психологічну та іншу допомогу сім’ям полонених та тим, кого повернули додому. Відповідне рішення про внесення змін до рішення міської ради від 24.12.2021 року № 715 «Про затвердження «Комплексної програми «Основні напрямки соціальної політики Вінницької міської територіальної громади на 2022-2026 роки», зі змінами підтримали у міськраді під час сесії сьогодні, 25 листопада.

 

Міський голова Вінниці Сергій Моргунов зауважив: 

Я думаю ви всі знаєте, що Україна робить все можливе, щоб кожен військовополонений або цивільний, який в полоні, якнайшвидше повернулись додому. І багато різних структур займається цими питаннями, в тому числі волонтерські організації, Збройні сили, поліція і багато інших. Саме в цьому рішенні передбачено, що у Вінниці відкривається регіональний офіс координаційного штабу поводження з військовополоненими.

Міський голова зазначив, що центр буде розташований за адресою Театральна, 15. Відповідне приміщення виділила обласна рада. До Координаційного центру саме Центрального регіону входитиме п’ять областей. Це Вінницька, Житомирська, Чернівецька, Хмельницька і Черкаська. Тобто сюди зможуть звертатись мешканці цих регіонів.

Водночас організацією робочого процесу займатиметься громадська організація «Координаційний центр з питань полонених та зниклих безвісти». А центр очолить депутатка міської ради Юлія Приймак.

Наша головна місія – повернення українських військових та цивільних з полону. У нас працюватимуть юристи, психологи та консультанти. Ми будемо залучати представників військових та силових структур: це СБУ, прокуратура, поліція, військкомати та Сили оборони, – каже Юлія Приймак.

За словами Сергія Моргунова, влада виділяє необхідний ресурс на проведення косметичних робіт для створення належних умов роботи центру. Також у Вінницькій міській раді уточнили, що зокрема кошти підуть на транспортні послуги, енергоносії, відшкодування місячного фонду заробітної плати працівників.

Ми підтримуємо саме цю ініціативу, тому що вважаємо, що це дуже важливо і дійсно не мало є людей на тій стороні. Ви всі пам’ятаєте, коли 200 чоловік звільнили з полону і у всіх сльози були на очах. Цю роботу надалі треба продовжувати. Ми зі свого боку підтримуємо і виділяємо необхідний ресурс (…), – додає Сергій Моргунов.

Рішення підтримали 46 депутатів. 

Фото Зорини Гаджук, головне ілюстративне – ratinggroup.ua

✐ Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.