У Вінниці відкрили виставку “химерних” портретів Анни Борачук. ФОТОРЕПОРТАЖ

12:24
Автор: Катерина Дядюк
Become a Patron!

Минулого тижня у Вінниці відкрили виставку картин місцевої художниці Анни Борачук. В експозиції представлено 20 полотен з фантазійними портретами, які буквально притягують до себе поглядом.

Анна Борачук не має спеціальної художньої освіти, а всім основам живопису її навчав батько. Зараз Анна має власну арт-студію, де не тільки працює, а й влаштовує майстер-класи для дорослих. Каже, що з нею “можна намалювати все”.

Нагадаємо, що Анна Борачук була героїнею проекту до Дня художника, який VежА робила минулого року. Детальніше про процес створення картин, її ставлення до мистецтва, його розвиток у Вінниці та мрії, – читайте і дивіться за ЦИМ посиланням.

 

На виставці картин художниці, яку відкрили у приміщенні Сьомого апеляційного адміністративного суду, представлені як жіночі, так і чоловічі портрети. Всі у фантазійному стилі (з тваринами, квітами, птахами) і деталізовані до найменших елементів. Такі ж фантазійні у них назви: “Сімуран”, “Ілюзіон”, “Дама з кроликами”, тощо.

Але більшість відвідувачів відзначає саме жіночі портрети, а точніше погляд цих жінок, який багато хто порівнює із поглядом самої художниці.

 

Також серед представлених робіт в експозиції можна побачити й автопортрет Анни Богачук. Цікаво, що він не такий яскравий, як решта її робіт. Сказати б навіть мінімалістичний. А щодо “фірмового погляду” художниці, то на цій картині він теж вгадується менше, ніж у решті робіт.

 

Художник створює досконалість. Те, що бачить художник – це інший світ, і в цей інший світ він вносить власний порядок. Я прагну вносити якомога більше краси, гармонії та фантазії у свої роботи,  – зазначає Анна Борачук. – Пишу здебільшого портрети – це найулюбленіша тематика, адже портрет по своїй природі – найбільш філософський жанр. У своїй основі він побудований на зіставленні того, що людина являє собою, і ким вона має бути.

Для мене портрет – це одухотворення образу, який я створюю своєю творчою уявою, своїми думками та почуттями, своїм особливим ставленням до оригіналу. Зрештою це відображення мого власного погляду на світ та індивідуального творчого стилю. Фаворитом серед технік в написанні картин є олійний живопис.

 

Але більшість полотен в експозиції –  це ті картини, що увійшли до благодійного арт-календаря “Химерик”. Це 12 портретів жінок, кожна з яких – в образі одного з 12 місяців.

Нагадаємо, що цей авторський календар Анна Борачук створила спеціально для того щоб зібрати кошти на лікування Нікіти Добровольського зі Жмеринки, який має важку форму ДЦП. Як повідомлялося раніше, хлопчик потребує обов’язково постійної реабілітації та догляду. За словами лікарів, “скільки батьки будуть ним займатися, стільки у них буде позитивна динаміка”. Детальніше про Нікіту і як йому допомогти, читайте за ЦИМ посиланням.

Виставку картин Анни Борачук можна переглянути до 1 березня на першому поверсі Сьомого апеляційного адміністративного суду (вулиця Соборна, 48). З 8:30 до 17:00 години крім суботи та неділі. Для цього також потрібно мати з собою паспорт. Але за відсутності документа, що посвідчує особу, в суді можуть надати супровід.

Фото Ольги Мірошниченко та з архіву Vежі

Читайте також: Вінницька художниця продає авторські календарі, щоб допомогти важкохворому Нікіті Добровольському. ФОТО

Читайте також: У Вінниці на презентації арт-календаря “Химерик” зібрали 21 тисячу для лікування дитини. ФОТО

Читайте також: “Зі мною можна намалювати все”: вінницька художниця Анна Борачук. ВІДЕО

✐ Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.