У Вінниці відкрили центр лікування болю та реабілітації «Прометей»

11:28
Автор: Vежа
Become a Patron!

У Вінниці відкрили центр лікування болю та реабілітації «Прометей». Тут для учасників російсько-української війни всі послуги безкоштовні.

Як повідомляє Вінницька міська рада, ініціатива його створення належить лікарям Дмитру Дмитрієву та Сергію Коваленку, а також ветерану російсько-української війни Святославу Ніколайчуку.

За словами очільника ВМР Сергія Моргунова, центр «Прометей» на волонтерських засадах створили небайдужі вінничани, які мають відповідні фах та досвід. Міська рада виділила кошти, за які вдалося облаштувати доступність приміщення для маломобільних людей, зробити поточний ремонт кімнат, частково замінити мережі. Також придбати матеріали для облаштування вхідної групи та вентиляції.

У центрі планують зібрати всі інноваційні технології для лікування больового синдрому, використовуючи, зокрема, закордонний досвід. У більшості випадків – це США та Ізраїлю, які десятиліттями перебувають у військових конфліктах.

– Після того, як ветерани проходять лікування в системі державних реабілітаційних закладів, де їм надають базові послуги, протезування та інше – вони повертаються додому, у свою громаду. І якщо у людини є цей фантомний біль, він уже на десятиліття. І саме тут вступаємо ми, і допомагаємо цей біль або мінімізувати, або є випадки, коли під час лікування він зникає взагалі, – каже Святослав Ніколайчук.

Одним з перших пацієнтів закладу став Микита Маказан. Чоловік родом із Маріуполя. З початку повномасштабної війни служив у одній з окремих аеромобільних бригад ДШВ ЗСУ, а торік отримав поранення та зазнав ампутації правої нижньої кінцівки. Чоловік розповідає, відчував постійний біль, через який не міг навіть спати.

Отримавши власний досвід боротьби із фантомним болем за допомогою VR, Микиті запропонували роботу в центрі. Тепер він допомагатиме іншим військовим долати біль за допомогою сучасних технологій. Микита – перший офіційно працевлаштований працівник «Прометея». Інші фахівці, передові медики Вінниччини, нині працюють на волонтерських засадах. Основна мотивація – допомога пораненим Захисникам та Захисницям.

Головним спеціалістом центру є Дмитро Дмітрієв – лікар, доктор медичних наук, професор Вінницького національного медичного університету.

– Нині, на жаль, дуже великий потік поранених хлопців та дівчат. І лікарнях просто фізично не встигають займатися лікуванням різного виду больових синдромів. А хтось має цим займатися, адже відсоток хронізації після поранення – приблизно 60-70%. Тобто якщо у військових було поранення, то з десяти осіб – шестеро будуть мати хронічний больовий синдром, – розповідає лікар.

Нині центр працює і надає ті послуги, які не потребують медичної ліцензії. Після отримання медичних дозволів запрацюють, зокрема, наступні послуги:

– діагностика болю та критичних проявів;
– психологічна допомога, психотерапія та травмотерапія;
– фізреабілітація: розпрацювання системи опорно-рухового апарату із застосуванням новітніх технологій для формування системи розблокування фантомного та хронічного болю;
– лікування болю з використанням інноваційних методів;
– віртуальна реальність, сучасні технології;
– адаптація: навчання сім’ї та ветеранів переживати біль;
– підготовка до біонічного протезування;
– кроки, пов’язані з реабілітацією і адаптацією в середовище;
– підготовка до функціонування біонічного протезування.

Для розвитку центру його співзасновники залучають різне фінансування – це і грантові кошти, і благодійні фонди та організації. Зокрема, ГО «Подільська агенція регіонального розвитку», ГО людей з інвалідністю «Самодопомога», Міжнародна організація з міграції ООН, Ветеранський фонд, МХП, Ротарі Клуб Вінниця, Вінницький бізнес клуб, ГО «Вінницький бізнес клуб», ГО «ПАРР».

Контакти реабілітаційного центру лікування хронічного та фантомного болю «Прометей»: 099 255 90 09, 097 255 90 09, 073 255 90, 09. Сайт – за ЦИМ посиланням.

Фото – ВМР

 

✐ Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.