У Вінниці відкрили соціальну пральню з безкоштовними послугами для пенсіонерів, переселенців та багатодітних сімей

14:06
Автор: Vежа
Become a Patron!

У Вінниці, у житлових приміщеннях костелу Діви Марії, відкрили соціальну пральню за фінансової підтримки Австрійської міжнародної компанії. Першого дня роботи її послугами скористалися семеро людей.

Як повідомляє “Суспільне. Вінниця”, за словами директора релігійної місії “Карітас-Спес Вінниця” Євгена Маркевича, проєкт розрахований на рік. Водночас, якщо попит зростатиме, його продовжать.

Він додає, що купили три пральні та три сушильні машини. На прання речі беруть за попереднім записом. Тут не приймають ковдри, килими та спіднє, а максимальна вага одного завантаження – п’ять кілограмів. Для пенсіонерів, переселенців та багатодітних родин (за наявності відповідних документів) — послуга безкоштовна.

У “Карітас-Спес-Вінниця” уточнюють, що скористатися пральнею можна буде раз на місяць за попереднім записом зможуть:

– внутрішньо переміщені особи, які проживають у Вінниці в гуртожитках, школах та інших закладах проживання, де відсутні належні умови для прання (посвідчення ВПО обов’язково);
– місцеві мешканці-пенсіонери, які не мають належних умов для прання вдома (пенсійне посвідчення обов’язково);
– місцеві багатодітні сім’ї, які не мають належних умов для прання вдома (посвідчення багатодітної сім’ї обов’язково).

У понеділок попередній запис телефоном, у вівторок та четвер приймаємо одяг: з 9:00 приносять і з 13:00 забрати додому. Обовʼязково мати документи, якщо це багатодітна родина — мама має показати посвідчення, — каже Євген Маркевич.

Так, переселенка з Бахмута Тетяна разом із родиною мешкають у Вінниці із квітня. Наразі житло винаймають і пральної машинки там немає, тож вони скористалися соціальною пральнею:

Ми квартиру винаймаємо, але там ні машинки немає, нічого. В нас ще дитина маленька, рік і чотири місяці. Дуже важко без машинки.

Адреса Центру “Карітас-Спес Вінниця”: вулиця Соборна, 18. Пральня працюватиме у вівторок та четвер з 9:00 по 16:00 (після прання та висушування одягу з 15:00 до 16:00 – видача одягу власнику). Попередня телефонна реєстрація (запис) у понеділок з 9:00 до 12:00 за номером 068 983 73 46. Фейсбук-сторінка “Карітас-Спес Вінниця” – ТУТ.

Фото – “Суспільне. Вінниця”

Читайте також: Апарат для гемодіалізу, медикаменти та витратні матеріали: вінницьким медзакладам передали допомогу від благодійників

 

✐ Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.