У Вінниці відкрили хаб для надання допомоги переселенцям з Луганської області

16:47
Become a Patron!

У Вінниці сьогодні, 15 вересня, відкрили хаб для надання допомоги внутрішньо переміщеним особам з Луганської області – «Луганщина моя».

Як повідомляє Вінницька обласна військова адміністрація, в області зареєстровано 6 824 переселенців з Луганщини: 4913 сімей, 1426 – діти, 1312 – пенсіонери та 228 – особи з інвалідністю.

Тут постійно перебуватимуть працівники військової адміністрації Луганської області. Хаб надаватиме послуги в тому числі і як ЦНАП. Під час війни Україна єдина, ми не ділимо людей на своїх і чужих, тому відкриття в обласному центрі такого осередку для надання допомоги переселенцям з Луганщини є потужним кроком у нашій співпраці та наближенні нашої перемоги, – розповідає Сергій Борзов.

Хаб розміщений по вулиці Максимовича, 43б. Зазначено, що він знаходиться на зручній логістичній розв’язці – до нього нескладно добратись на міському транспорті. Також має зручний під’їзд для вантажівок.

Керівник військової адміністрації міста Рубіжного Андрій Юрченко підкреслив, що тепер є два хаби – в Дніпрі та у Вінниці:

Внутрішньо переміщені особи, які проживають у Вінниці та в ближніх селах зможуть отримати допомогу безпосередньо в хабі. Будуть також задіяні два мікроавтобуси, щоб розвозити допомогу по віддалених громадах Вінницької області, де є зареєстровані переселенці з Луганщини.

 

Заступниця начальника управління праці та соціального захисту Рубіжанської міської військової адміністрації, координаторка новоствореного хабу Наталя Коротенко каже:

Мета його відкриття – створення осередка Луганщини на новому місці їх проживання. Це і простір для спілкування та підтримки як психологічної, так і медичної та соціальної, а також вирішення проблем зайнятості та гуманітарної допомоги.

 

Крім цього, начальник Луганської обласної військової адміністрації Сергій Гайдай особисто приїхав до Вінниці на відкриття хабу та зауважив:

Наразі на Луганщині важка ситуація, адже поки що наша область майже вся окупована. Це тимчасово. Я сподіваюся, що найближчим часом вдасться звільнити території, захоплені з 24 лютого, а також ті, які були в окупації ще з 2014 року. Більше 300 тисяч жителів Луганської області були вимушені виїхати. Оскільки наразі немає жодного регіону, де б не проживали люди з Луганщини, ми прийняли рішення відкрити у кожній області гуманітарний хаб, адже допомогу потребують усі. В кожному регіоні будуть відкриті хаби відповідних громад. Сьогодні у Вінниці відкрився хаб, яким опікується Рубіжанська громада. Варто підкреслити, що отримати тут безкоштовну допомогу можуть внутрішньо переміщені особи з будь-якої громади Луганської області, а не лише з Рубіжанської.

Фото – Вінницька обласна військова адміністрація

Читайте також: “Я – Маріуполь”: у серці Вінниці відкрився центр підтримки переселенців з міста-героя

 

✐ Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.