У Вінниці відкрили фотовиставку загиблого захисника Максима Бурди “Небесний Фотограф”. ФОТОРЕПОРТАЖ

20:15
Автор: Vежа
Become a Patron!

Сьогодні, 27 листопада, у Вінниці відкрилась виставка робіт загиблого захисника та фотографа Максима Бурди. 

Відкриття відбулось близько 17-ї у мистецькому просторі “MŌNТАЖ”. В експозиції – майже 200 робіт, відзнятих за 11 місяців перебування Максима Бурди на військовій службі. 

 

 

Як відомо, чоловік у цивільному житті був активістом з міста Ковеля, фотографом (зокрема, весільним), а згодом вступив до лав ЗСУ і там продовжив займатися фотографією. Так, навіть перебуваючи під постійними обстрілами, захисник з символічним позивним “Фотограф” фіксував побут, навчання, портрети своїх побратимів і непрості емоції війни. Загинув захисник 26 січня 2023 року біля Бахмута.

Виставку з роботами Максима, яку він мріяв влаштувати після війни, організували дівчина Максима Марія та його мати Ірина

Кожній роботі організатори виставки спільно з друзями та колегами загиблого героя дали назву. Це зроблено для того, щоб надати фотографіям більше сенсового навантаження й спонукати глядача замислитись над питаннями, які раніше не виникали. Марія каже, що саме в цьому Максим бачив завдання мистецтва. 

 

 

 

Вінниця – це вже дев’яте місто, в якому відкривається виставка “Небесний Фотограф”. Дівчина загиблого героя розповідає: 

– Вірю, що Максим зараз з нами і бачить, як усі ми пишаємось ним. І також вірю, що вже вдев’яте реалізувалась його давня мрія (виставка – авт.). Також вірю у те, що навіть з неба він бачить свої найкращі кадри як фотограф. Саме тому назва цієї виставки “Небесний Фотограф.  

Виставка має й благодійну складову – частина зібраних коштів йде на організацію наступних виставок, інша частина перераховується благодійному фонду “Янголи Азову”. Для внесків тут є фізична скринька, в яку можна задонатити, а також є QR-коди з посиланням на “банку” для придбання листівок та фоторобіт. Окрім того, і на виставці можна придбати друковані роботи Максима Бурди: листівки, магніти, худі.

 

 

Вхід на виставку безкоштовний. Відвідати її у культурному центрі “MŌNТАЖ” (вул. Грушевського, 56а) можна буде до 10 грудня. 

Текст та фото Євгена Симоненка

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

✐ Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.