У Вінниці відкрили фотовиставку про “сонячних” дітей та їхніх мам. ФОТОРЕПОРТАЖ

11:47
Автор: Дар'я Гоц
Become a Patron!

Понад 30 світлин, які показують особливий зв’язок між дітьми з синдромом Дауна та їхніми мамами, об’єднали у виставку з назвою “Сонячні”. Сьогодні, 21 березня, фотовиставку презентували у приміщенні Вінницької міської ради. 

Міжнародний день осіб із синдромом Дауна відзначають 21 березня. Саме до цього дня протягом останнього місяця громадські організації “Вінниця ДАУН СИНДРОМ” та “Полум’я надії” спільно із вінницькими фотографами, дизайнерами, візажистами та перукарями, а також міською радою готували фотовиставку, яка б показала любов та тепло між мамами та їхніми “сонячними” дітьми.

Директорка вінницького міського центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Наталя Добровольська розповіла, що сьогодні вінничан з синдромом Дауна віком від року до 35 – близько 100 осіб.

– Виставка присвячена дітям з синдромом Дауна та їх сім’ям. Це перший такий проект для них. Участь взяли 16 сімей, маємо 32 світлини, – додала Наталя Добровольська. – Подивіться на ці фото – вони щасливі. Якщо подивитись на кожну маму – вони впевнені, задоволені і ми дуже хочемо, щоб ці мами, які на світлинах, були такими й у житті.

До речі, пані Наталя також мама дитини з синдромом Дауна. Сьогодні її сину Антону 19 років і вони разом також взяли участь у фотопроекті.

Заступниця голови ГО “Полум’я надії” Анна Чернікова зазначила, що ідея такого проекту виникла випадково і всі візажисти, стилісти, перукарі та фотографи – погодились співпрацювати безкоштовно, заради благодійності. Дівчина також зізнається, що процес фотозйомки був непростим.

– Всі діти унікальні, кожна особистість, зі своїм характером та талантом. З кимось домовлялись, у когось є такий особливий зв’язок з мамою, коли вона говорить якесь одне чарівне слово і воно працює. Ще були волонтери, які допомагали “забалакати” дитину. Це було складно, дійсно марафон, який тривав чотири дні з ранку до ночі, але це реально і дуже весело.

Анна Чернікова вважає, що діти з синдромом Дауна доволі добре відчувають людей навколо і є певним сканером того, наскільки добра людина поряд. До речі, на світлинах також були певні написи, які вигадували мами, аби показати свою любов до дитини та їхньої родини. Так, мами називали своїх дітей сонячними промінчиками, янголятками та справжнім щастям.

Під час офіційного відкриття фотовиставки діти бігали, сміялись, зацікавлено розглядали натовп, а дехто навіть намагався відібрати мікрофон у журналістів місцевих телеканалів.

Аби показати, що діти з синдромом Дауна можуть досягати великих успіхів, запросили виступити Марію Гнатик, яка займається танцями, а ще представляла Україну на міжнародному фестивалі-конкурсі “Interbrilliant WORLD 2018”.

Марина, мама дворічного “сонячного” сина Семена, хотіла б, аби ставлення людей до осіб із синдромом Дауна змінилось і до них ставились, як до звичайних. Сьогодні Семен ходить до дитячого садочка та любить гратися з друзями.

– Ці діти приходять до нас для того, щоб навчити нас любити, дивитись на багато речей інакше, радіти життю і навчити таким речам, яких ми раніше й не знали. Так, Сьома? Нас він навчив любити інакше, його всі люблять та бавлять. Я впевнена, що наше коло спілкування та діти наших друзів вже змінили своє ставлення до “сонячних” людей, завдяки Сьомі.

Людмила з восьмирічним сином Михайлом також взяли участь у фотовиставці. Хлопчик дещо сором’язливо зізнався, що фотографуватися з мамою йому сподобалось.

– Хочеться, щоб люди більше знали і не боялися нас, ми ж, здається, не страшні, – посміхається Людмила. – Бувають якісь косі погляди, хоча зараз вже менше, звісно. Люди стали толерантнішими, в школі у Міши багато друзів. Він як талісман школи – кожен приходить і треба його погладити і привітатись.

Фотовиставка у холі міської ради триватиме до 28 березня. Потім усі світлини подарують мамам на фестивалі сім’ї, який відбудеться у Вінниці першого червня.

Фото Ольги Мірошниченко

 

✐ Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.