У Вінниці відкрилася виставка, присвячена історії світових гастролей Української Республіканської Капели та міжнародного тріумфу «Щедрика»

14:50
Автор: Vежа
Become a Patron!

У Вінниці сьогодні відкриється виставка «Прийшли, заспівали, перемогли!», присвячена історії світових гастролей Української Республіканської Капели та міжнародного тріумфу «Щедрика» Миколи Леонтовича. Також 24 березня відбудеться концерт-реконструкція «Прилетіла ластівочка».

Як йдеться в анонсі, мандрівна освітня виставка буде представлена в Донецькому національному університеті ім. Стуса.

— Виставка розповідає захопливу історію того, як українська пісня «Щедрик» стала одним із найвідоміших у світі символів Різдва, а українська ластівочка із щедрівки, підкоривши європейський і американський континенти, перетворилась на колядку дзвоників Carol of the Bells. Окрім того, історія «Щедрика» — це історія культурного спротиву України російській імперській політиці, свідчення успіху української культурної дипломатії, адже упродовж 1919-1924 років шедевр Миколи Леонтовича став не лише хітом світових гастролей хору Олександра Кошиця, а й голосом Української Народної Республіки у світі під час боротьби нашої держави за міжнародне визнання і незалежність від росії,— цитують Тіну Пересунько, дослідницю історії культурної дипломатії України та авторку проєкту.

В межах виставки «Прийшли, заспівали, перемогли» буде представлено близько сотні унікальних документів та фотографій з історії світових гастролей хору Олександра Кошиця. Зокрема, матеріали із фондів українських, чеських, канадських та американських архівів і бібліотек. Деякі з них публікуються вперше.

 

 

Також на стендах виставки будуть QR-коди із записами музичних хітів Української Республіканської Капели, що підкорили у 1919-1924 роках понад 200 сцен 17 країн Європи та Америки. Тож охочі зможуть почути найраніші записи колядки Carol of the Bells 1940-х років та ознайомитися із маловідомими свідченнями презентації «Щедрика» на Бродвеї у Нью-Йорку в мюзиклі «Пісня Полум’я» 1925 року (один із композиторів – Джордж Гершвін) та в однойменному американському фільмі 1930 року.

Виставка експонуватиметься загалом у десяти університетах України упродовж 2024 року.

У Вінниці виставковий проєкт «Прийшли, заспівали, перемогли» буде представлений протягом тижня, з 19 до 25 березня, у фойє головного корпусу Донецького національного університету ім. Стуса(вул. 600-річчя, 21).

Крім того, у неділю, 24 березня, виставку «Прийшли, заспівали, перемогли» можна буде побачити у фойє Вінницького театру ім. Садовського перед унікальним концертом-реконструкцією «Прилетіла ластівочка».

Фото надані організаторами

✐ Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.