У Вінниці відкрилась фотовиставка та відбувся вечір пам’яті Максима “Далі” Кривцова. ФОТОРЕПОРТАЖ

16:42
Автор: Юлія Плахтій
Become a Patron!

У Вінниці вчора, 9 травня, відкрилась фотовиставка “Далі: я поверну собі своє життя, обіцяю”, а також вечір пам’яті з читанням “Віршів з бійниці” Максима “Далі” Кривцова.

Так, близько 18:30 у культурному просторі “ПІЧ” розгорнулась локація зі світлинами, які зробив Максим Кривцов – кулеметник, поет та фотограф. Виставка має назву “Далі: я поверну собі своє життя” (друга частина – це уривок з вірша, написаного почерком автора на стіні однієї з київських кав’ярень).

В експозиції – 24 фотороботи на плівку, що були відскановані автором та надані для цієї цілі менше ніж за місяць до його загибелі. Так, цю виставку плівкових фото Максим готував до свого дня народження 22 січня. Однак, вона відбулась вже без його участі – 33-річний “Далі” загинув 7 січня 2024 року на Харківщині.

На світлинах – побут воїнів та самі захисники. До кожного кадру додано вірш або уривок з вірша Максима.

 

 

 

 

 

Як розповідалось про Максима Кривцова, він поєднував у собі тонку натуру творчої особистості, відкритого до світу і його краси, і мужність та хоробрість лицаря, який боронить свою державу від ворога.

Спершу Максим був учасником Революції Гідності. З початком війни на сході був у лавах ДУК “Правий сектор”. Пізніше була служба у Бригаді швидкого реагування НГУ. Коли розпочалась повномасштабна війна, Максим став кулеметником Сил спеціальних операцій ЗСУ, брав участь у боях на усіх ділянках фронту.

До слова, у 2023 році у видавництві “Наш формат” вийшла його перша повноцінна збірка – “Вірші з бійниці”. Один з найвідоміших віршів Максима – “Жовтий скотч” – став саундтреком від гурту “Юркеш” до фільму “Наші котики”. Торік команда кінооб’єднання “Вавилон13” екранізувала два його тексти: “Він переїхав в Бучу” та “Я вирушив автостопом”.

Саме вірші зі збірки !Вірші з бійниці” зачитували на відкритті фотовиставки.

Відвідати виставку можна буде протягом місяця. Локація – культурний простір “ПІЧ”, вул. Сковороди 25 (колишня пушкіна).

Фото Євгена Симоненка