У Вінниці відбувся пікет за чіткі терміни військової служби. ФОТОРЕПОРТАЖ

16:18
Автор: Юлія Плахтій
Become a Patron!

Сьогодні, 18 травня, у день набуття чинності оновленого Закону про мобілізацію, у Вінниці відбувся пікет з вимогою встановити для військовослужбовців чіткі терміни служби. 

Так, близько 11:00 на площі Калічанській, що біля входу в міський парк, зібралося близько двох десятків людей. Вони прийшли з прапорами та плакатами.

Зокрема на плакатах були написи: “Пішов добровільно – отримав довічно”, “Чому добровольців перетворили на рабів?!” та інші.

 

Далі група вирушила ходою центрально вулицю міста, Соборною. Тримаючи плакати у руках, вони вигукували “Вимагаємо чітких термінів служби!”.

 

 

Що відомо

Зазначимо, це вже 11 Всеукраїнська хода за встановлення чітких термінів служби військових. Як відомо, перший такий мирний пікет відбувся ще 27 жовтня 2023 року.

Проте у квітні цього року ВРУ ухвалила законопроєкт “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо окремих питань проходження військової служби, мобілізації та військового обліку” (№10449) без норми про демобілізацію, а згодом його підписав Президент. Закон набрав чинності сьогодні, 18 травня.

Відтепер, зокрема, у військо призивають чоловіків з 25 років, а також є обовʼязковим носіння при собі облікового документа. Також від сьогодні та до 16 липня всі військовозобов’язані віком 18-60 років мають оновити свої облікові дані. Зробити це можна, зокрема, через застосунок “Резерв+”. Детальніше:

Читайте також: Міноборони запустило застосунок “Резерв+” для військовозобов’язаних, призовників та резервістів

Фото Євгена Симоненка

 

 

 

 

 

✐ Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.