У Вінниці відбувся благодійний концерт гурту “Пиріг і Батіг”. ФОТОРЕПОРТАЖ

21:24
Автор: Ольга Каплун
Become a Patron!

Вчора, 30 жовтня, у Вінниці в артпросторі “ПІЧ” відбувся благодійний концерт львівського гурту “Пиріг і Батіг”. Загалом подію відвідали близько 70 містян.

Так, “Пиріг і Батіг” презентував альбом Розстріляна поезія”, який музиканти написали в часи війни. Виступ проходив в “камерній” атмосфері, з мінімальним освітленням, а оскільки у продажі була обмежена кількість квитків та гурт зібрав “солд аут”, були навіть відвідувачі, яким не вистачило сидячих місць.

 

Український фольк-гурт “Пиріг і Батіг” модернізовує народну пісню та музично трактує поезію українських поетів. У виконанні гурту можна почути твори, зокрема, Павла Тичини, Степана Руданського, Тараса Шевченка та Василя Стуса.

 

 

Засновником гурту є львівський музикант і художник Мар’ян Пирожок. За словами музикантів, метою музично-поетичного проєкту є популяризація через музику української мови та поетики.

Під час свого виступу, в перервах між піснями, музиканти розповідали про наступну композицію, обраний вірш та його автора. Зокрема, не оминули й українського поета-шістдесятника, що народився на Вінниччині – Василя Стуса.

 

Загалом композиції лунали різні, однак переважали ліричні. Під деякі композиції відвідувачі заходу підспівували, добре знаючи слова.

Частину зібраних під час концерту коштів (у залі також була скринька для донатів, а загалом вдалось зібрати 10 тисяч гривень), передадуть благодійному фонду Musicians defend Ukraine. Запустили його тернопільська студія звукозапису Шпиталь Рекордс разом з агенцією kontrabass promo і гуртом Love’n’Joy. В межах цієї ініціативи гроші збиратимуть на потреби представників музичної індустрії, які перебувають у зоні бойових дій, активно займаються волонтерською та гуманітарною діяльністю.

“Пиріг і Батіг” – український фолькгурт, заснований 2020 року у Львові Мар’яном Пирогом як музично-поетичний проєкт, метою якого є дослідження української мови та поетики й популяризація їх через музику. Музиканти модернізовують народну пісню та музично трактують поезію українських поетів, зокрема Павла Тичини, Степана Руданського, Тараса Шевченка, Богдана-Ігора Антонича, Володимира Сосюри, Василя Стуса, Михайла Петренка. Самі музиканти в описі про гурт на фейсбук-сторінці вказують, що “Пиріг і Батіг” – це музично-поетичний проєкт популяризації мови Краю за допомогою музичних, поетичних та пісенних форм (шмагань).

Проєкт “ПЛІЧ-О-ПЛІЧ” організовано громадською організацією “Мистецьке об’єднання “ПЛАЙ” у рамках програми “Створення антикризових хабів для ОГС”, що впроваджується ІСАР Єднання за підтримки Агентства США з міжнародного розвитку (USAID).

Фото – Зорини Гаджук, відео – з фейсбук-сторінки “ПІЧ”

 

✐ Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.