У Вінниці відбудеться виставка кераміки Михайла Діденка

9:38
Автор: Марина Однорог
Become a Patron!

Персональна виставка гончарного мистецтва Михайла Діденка відбудеться 5-го квітня о 14.00 в світлиці Вінницького обласного центру народної творчості.

Михайло Діденко займається керамікою близько 15 років, розпочав заняття в дитячій студії при Вінницькому міському палаці дітей та юнацтва, але професійної освіти в галузі кераміки не має.

Майстер пояснює, що термін “подільський орнамент” є не зовсім коректним, оскільки в народній культурі практично не має двох однакових речей.

– А ще, враховуючи зразки орнаментів від Трипілля до початку 20 століття (кераміка, вишивка, писанка, килимарство), виходить велике розмаїття, але його об’єднує етнічний дух, базові символи: землі, води, життя, сосонки, що безкінечно в’ється… Тому важливо наслідувати дух, а не форму.

На цій виставці будуть представлені миски, які технологічно виготовлені і розписані дуже близько до трипільських та мисок Шаргорода кінця 19 – початку 20 століття.

– Глина дуже благодатний матеріал, робота з нею приємна і не така брудна як здається. Вона пластична, любить щоб її гладили дає можливість відчути себе скульптором при формуванні осмисленої форми. А робота за гончарним колом- надзвичайно захоплива, – додає Михайло та запрошує всіх охочих на виставку. Виставка триватиме лише один день.