У Вінниці відбудеться онлайн-зустріч до Дня Соборності України

7:59
Автор: Vежа
Become a Patron!

Цього тижня в Україні відзначатимуть День Соборності. Вінничан запрошують на онлайн-зустріч з істориками та дослідниками, щоб дізнатися більше про цей день та його значення для української державності. 

У п’ятницю, 22 січня, відзначатимуть День Соборності України. Гасла цьогорічної кампанії: «В єдності сила» або «Разом сильніші». Цього ж дня о 12:00 відбудеться пряма трансляція публічної онлайн-зустрічі на тему «День Соборності України: Вінницький контекст». Онлайн-зустріч транслюватимуть на сторінці молодіжного центру «Квадрат» ТУТ.

– 102 роки тому в цей день проголошено Акт Злуки Української Народної Республіки та Західноукраїнської Народної Республіки. А офіційно в Україні свято встановлено Указом Президента України «Про День соборності України» від 21 січня 1999 року № 42/99, – йдеться в анонсі заходу. – Це була основоположна подія для українського державотворення. Соборність невіддільна від державності, суверенітету й реальної незалежності народу – фундаменту для побудови демократичної держави.

У 71-у річницю Акта Злуки (а саме 22 січня 1990 року) в Україні відбулася одна з найбільших у Центрально-Східній Європі масових акцій – «живий ланцюг». Це був символ єдності східних і західних земель України. Понад мільйон людей, узявшись за руки, створили безперервний ланцюг від Івано-Франківська через Львів до Києва.

– Акція засвідчила, що українці подолали страх перед комуністичною партією і готові протистояти тоталітарному режиму. Тридцять один рік тому ця подія стала провісником падіння СРСР і відновлення незалежної України.

Під час прямої трансляції у Вінниці обговорять зокрема:

– як «живий ланцюг» організувався у Вінниці та області;

– яке значення для українців має Акт Злуки УНР і ЗУНР;

– чому подія стала відправною точкою для відліку історії сучасної Української державності;

– в які роки відзначення Дня Соборності не відбувалось і чому.

 

Серед запрошених гостей, чиї виступи заплановані:

– Богдан Галайко – к.і.н., начальник Центрального відділу Українського інституту національної пам’яті;

– Юрій Легун – д.і.н., професор, директор Державного архіву Вінницької області;

– Олександр Федоришен – історик, директор «Центру історії Вінниці»;

– Олександр Масний – директор СЗШ І-ІІІ ст. с. Уладівка, Літинського району;

Модеруватиме зустріч Андрій Мельничук – заступник директора центру «Квадрат».

Захід реалізовується у партнерстві з Центральним міжрегіональним відділом Українського інституту національної пам’яті та «Центром історії Вінниці».

Нагадаємо, що цьогоріч до Дня Соборності України відбудеться перший в історії віртуальний “Ланцюг Соборності Київ-Сімферополь”. Ланцюг як головний символ свята сформують з аватарок учасників, які одна за одною ставатимуть на карті від Києва до Сімферополя.

Читайте також: Перший віртуальний: вінничани можуть долучитись до першої в історії онлайн-акції “Ланцюг Соборності Київ-Сімферополь”

✐ Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.