«Мистецтво компромісу» продемонструє роботи українських художниць, виконані у різних видах візуального мистецтва.
Друга виставка фестивалю сучасного жіночого мистецтва Ukrainian Contemporary Women’s Art Fest, створеного у співпраці Інститутом проблем сучасного мистецтва Modern Art Research Institute of the National Academy of Arts of Ukraine та Українською Асоціацією жіночих досліджень у мистецтві відкриється 31 серпня о 17.00 в галереї «XXI».
– Фокус-тема Ukrainian Contemporary Women’s Art Fest 2018 – «Мистецтво компромісу» – творчі пошуки, в яких є прагнення до гармонії та стабільності через цивілізоване владнання конфліктних зіткнень – соціальних, етичних, психологічних тощо. Оскільки конфлікти супроводжують нас усюди, вони несуть тривогу і невизначеність, хвилюють і лякають. але в самому існуванні конфліктів фатальної приреченості немає, в тому разі, якщо розпочато пошук розумного Компромісу. Мистецтво компромісу не є простим, в ньому неодмінно присутнє жіноче начало, тому що саме жінка, як берегиня і продовжувачка роду, створена природою для пошуку шляхів мирного вирішення конфліктів, – пояснюють організатори.
Під час виставки можна буде побачити роботи українських художниць, серед яких Маріанна Абрамова, Анна Бітаєва, Ірина Акімова, Мар’яна Гончаренко, Марго Громенко, Олеся Дворак-Галік, Олеся Джураєва, Олена Іванюк, Наталія Корф-Іванюк, Анна Криволап, Ніна Мурашкіна, Олена Рижих, Яна Руснак, Тетяна Самохіна, Ірина Семенюта, Ліка Співаковська, Лілія Студницька, Валерія Тарасенко, Ната Трандафір, Олена Феофанова, Ліля Чавага, Оксана Чепелик, Надія Шошина та Поліна Щербіна. Також конкурсний відбір пройшли роботи вінничанки Ірини Шостак-Орлової.
– Учасниці були відібрані за результатами відкритого opencall, що був оголошений за місяць до відкриття виставки. В opencall взяло участь більше 100 художниць. Звичайно, всіх ми взяти не могли, масштаби виставкового простору не безмежні. Керувались при відборі професійним виконанням робіт, концептуальністю та естетичністю. Перевага віддавалась роботам з концепцією, адже художник, крім того, що творить, в контексті сьогодення має ще думати і вміти пояснити свій авторський задум. Ну і, звичайно, необхідно було врахувати, щоб усі роботи гармонійно виглядали в загальній експозиції, – розповідає Vежі кураторка виставки, мистецтвознавиця Анастасія Гончаренко.
Своє бачення художниці представлять у різних видах візуального мистецтва, серед них графіка, живопис, відео-арт, кераміка, інсталяція та колаж.
Мистецтвознавиця Анастасія Гончаренко також пояснює, що експозиція буде змінена та адаптована до умов галереї «ХХІ». Хто з мисткинь приїде до Вінниці на відкриття наразі секрет, але декілька учасниць зацікавлені у присутності на відкритті.
Загалом виставка триватиме до 11 вересня. Вхід – вільний.
Фото зі сторінки у Фейсбуці Garri Photoman
Дякуємо!
Тепер редактори знають.