У Вінниці від суботи Муніципальна варта перевірятиме дотримання заборони на продаж та використання піротехніки

15:54
Автор: Vежа
Become a Patron!

Від суботи, 18 грудня, інспектори Муніципальної варти перевірятимуть підприємців Вінниці щодо легальності використання і продажу піротехніки. Рейди громадою будуть тривати до 14 січня спільно з правоохоронцями та працівниками департаменту адміністративних послуг. 

Про це йдеться на Facebook-сторінці Муніципальної варти Вінниці.

Варто зазначити, що нещодавно було ухвалено відповідне розпорядження міського голови.

Відповідно до розпорядження, на території Вінницької громади створюється робоча група щодо заборони використання піротехнічних виробів на прилеглих територіях закладів ресторанного господарства (ресторани, бари, кафе) розташованих в житлових будинках, продажу піротехнічних виробів побутового призначення суб’єктами підприємницької діяльності всіх форм власності, а також громадянами: на ринках, з рук, в об’єктах дрібно роздрібної торговельної мережі тощо, крім спеціалізованих об’єктів торгівлі та спеціалізованих відділів (секцій) підприємств з універсальним асортиментом непродовольчих товарів, приміщення яких обладнані згідно з вимогами охорони праці та здоров’я, пожежної безпеки, санітарних та інших норм і правил; без сертифікатів відповідності державної системи сертифікації або свідоцтв про визнання та інструкцій з їх застосування (експлуатації).

Заборони

Розпорядження, зокрема, базується на оновлених Правилах дотримання тиші, які затвердила міська рада в лютому 2021 року.

Зокрема забороняється:

 У нічний час (з 22 до 8 години) гучний спів і викрики, користування звуковідтворювальною апаратурою та іншими джерелами побутового шуму, проведення салютів, феєрверків, інше використання піротехнічних виробів з перевищенням рівня шуму встановленого санітарними нормами.

– Використання піротехнічних виробів на прилеглих територіях закладів ресторанного господарства (ресторани, бари, кафе) розташованих в житлових будинках.

– Реалізацію побутових піротехнічних виробів особам віком до 18 років.

 Продаж піротехнічних виробів побутового призначення суб’єктами підприємницької діяльності всіх форм власності, а також громадянами:
– на ринках, з рук, в об’єктах дрібно роздрібної торговельної мережі тощо, крім спеціалізованих об’єктів торгівлі та спеціалізованих відділів (секцій) підприємств з універсальним асортиментом непродовольчих товарів, приміщення яких обладнані згідно з вимогами охорони праці та здоров’я, пожежної безпеки, санітарних та інших норм і правил;
– без сертифікатів відповідності державної системи сертифікації або свідоцтв про визнання та інструкцій з їх застосування (експлуатації);

 Використання піротехнічних виробів, які створюють ефекти на висоті та/або шумові ефекти, ближче 100 м від лікарень, церков, дитячих установ, закладів освіти, будинків престарілих та інших громадських споруд і житлових будинків; кидати приведені в дію піротехнічні вироби під ноги перехожих, із вікон та балконів, здійснювати феєрверки з дахів домів та інші дії, від яких можуть постраждати люди або майно.

Про штрафи та рейди

За повідомленням, начальник КП “Муніципальна варта” Віталій Чигур зазначив, що, згідно з правилами, суб’єкти господарювання, які мають відповідні дозволи на здійснення салютів, феєрверків, інших заходів із використанням вибухових речовин і піротехнічних виробів технічного та спеціального призначення, повинні погоджувати їх використання у час, який не заборонений (з 08:00 до 22:00) із уповноваженим органом місцевого самоврядування.

Будемо перевіряти прилеглі території ресторанів, барів та кафе, які розташовані в житлових будинках, — каже Віталій Чигур. — Також мобільні групи перевірятимуть, чи продають піротехнічні вироби підприємці та громадяни на ринках та у роздрібній торговельній мережі. Спеціалізовані об’єкти торгівлі повинні мати відповідну документацію.

В Муніципальній варті нагадують, що у нічний час, з 22:00 до 08:00 години, категорично забороняється перевищення рівня шуму, який встановлений санітарними нормами. За порушення ст. 152 КУпАП передбачений штраф від 340 до 1360 грн. Для суб’єктів господарювання – від 850 до 1700 грн.

Також в підприємстві просять повідомляти про факти використання та продаж піротехнічних виробів поліції за номером 102, Цілодобовій варті за номером 15-60 або ж до Ситуаційного центру – (067) 4-102-101.

Ілюстративне фото – pmg.ua