У Вінниці триває встановлення систем автоматичного відкриття дверей в укриттях в житловому секторі

15:54
Автор: Vежа
Become a Patron!

У Вінниці продовжують облаштовувати укриття системами автоматичного відкриття замків. Зокрема, наразі в місті опрацювали більше десятка нових заявок від мешканців, на 8 об’єктах вже встановили нові металеві двері, на яких можливо встановити відповідні замки. 

Про це йдеться на сайті Вінницької міської ради.

За словами директора департаменту житлового господарства Віталія Місецького, найбільшу кількість автоматичних замків вдалося встановити минулоріч. На поточний рік наразі лишилась відносно невелика кількість сховищ, визнаних придатними.

– Минулого року ми виконали основну роботу. Спільними зусиллями нам вдалось забезпечити встановлення автоматичних замків в 525 найпростіших укриттях, розташованих в житлових багатоповерхівках. На цей рік у нас ще залишилась порівняно невелика кількість сховищ, визнаних придатними. Адже, наприклад, ми встановлюємо двері лише в тих укриттях, які мають вхід ззовні, оскільки під час повітряної тривоги до них повинен бути вільний доступ. Наразі нові вхідні двері встановили ще у 8 сховищах. Це все будинки з ОСББ. Найближчим часом в усіх них завершиться процес підключення самих систем, – каже посадовець. 

Нагадаємо, у Вінниці першими Україні запровадили систему автоматичного відкриття дверей у найпростіші укриття під час “повітряної тривоги”. Цей процес в місті розпочався ще влітку минулого року з освітніх закладів громади. Наприкінці літа – на початку осені 2023 року профільні департаменти та комунальні підприємства міськради почали облаштовувати системи автоматичного відкриття замків і в житловому секторі міста.

Система автоматичного відкриття передбачає, що у випадку оголошення повітряної тривоги замок на дверях в укриття відкривається автоматично і залишається відчиненим до кінця тривоги. Через певний час після відбою замок зачиняється самостійно.

Ілюстративне фото – з архіву “Вежі”

✐ Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.