У Вінниці тестують першу камеру для фіксації перевищення швидкості водіями

15:29
Автор: Катерина Дядюк
Become a Patron!

У Вінниці тестують першу камеру, яка фіксуватиме порушення швидкісного режиму на дорозі. Її встановили на Київському мосту.

На сайті Вінницької міської ради повідомили, що цю камеру вже підключили до мережі “Безпечне місто”, і що це має посприяти зменшенню аварійності на дорогах.

23 липня на Київському мосту ми встановили комплекс автоматичної фіксації порушень правил дорожнього руху “Vega Smart Speed”. Протягом місяця будемо тестувати систему. Після чого подивимося статистику порушень і зрозуміємо, наскільки актуально такі комплекси розміщувати по місту. Пристрій сертифікований, але для того, щоб його розмістити на постійній основі, він має пройти апробацію ще й в поліції, – зазначив Сергій Бригадир, директор КП “Вінницький інформаційний центр”. 

У повідомленні йдеться, що комплекс автоматичної фіксації порушень правил дорожнього руху “Vega Smart Speed” може фіксувати й інші порушення ПДР: проїзд на заборонений сигнал регулювання дорожнього руху, порушення правил зупинки, стоянки, а також установленої для транспортних засобів заборони рухатися смугою для маршрутних транспортних засобів, тротуарами чи пішохідними доріжками, виїзд на смугу зустрічного руху.

У міській раді повідомили, що рішення про те, чи будуть такі камери встановлюватися у місті й надалі, буде прийматись після тестування. А місця встановлення таких комплексів будуть погоджуватись із Патрульною поліцією та позначатись відповідним дорожнім знаком.

Також відомо, що днями ця система отримала атестат відповідності Адміністрації Держспецзв’язку.

Зазначимо, що у Києві та Київській області система автофіксації перевищення швидкості запрацювала в 00:00 1 червня.  Як повідомив тоді міністр внутрішніх справ Арсен Аваков, за перші 8 хвилин роботи камери зафіксували 262 випадки перевищення швидкості.

Вже 10 червня у Центрі організації дорожнього руху повідомили, що у Києві зафіксували новий антирекорд швидкості 288 км/год. Це сталося серед білого дня – о 14:32 на Столичному шосе, до того ж у туманну погоду. А днем раніше на цій же автомагістралі була зафіксована швидкість 222 км/год.

Також 17 липня заступник міністра МВС повідомив, що запуск системи автоматичної фото- і відео фіксації на дорогах дозволило досягти зменшення кількості перевищень швидкості громадянами у 5 разів

Дозволена швидкість:
не більше 50 км/год — у населених пунктах;
не більше 90 км/год — на дорогах за межами населених пунктів;
не більше 110 км/год — на дорогах з розділювальною смугою;
не більше 130 км/год — на автомагістралях.
Допустиме відхилення, за яке не штрафують, становить 20 км/год.

Фото – vmr.gov.ua

Читайте також: У Вінниці інспектори з паркування почали накладати штрафи на водіїв-порушників. ФОТО

✐ Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.