У Вінниці символом Різдва стане 2,5-метровий Дідух

13:39
Автор: Юлія Плахтій
Become a Patron!

У Вінниці на Різдво стартує Фестиваль дідухів – у приміщенні міської ради можна буде побачити цілу колекцію цих символів свята, а у центрі міста встановлять найвищого, 2,5-метрового Дідуха.

Як повідомляє Вінниця.info, директор департаменту культури Вінницької міськради Максим Філанчук розповів, що 7 січня конструкція заввишки 2, 5 метри розташується у самому центрі Вінниці – на Європейській площі. Наразі дизайнери інтенсивно працюють над його створенням.

Також у місті буде влаштовано Фестиваль дідухів – їх, щоправда дещо менших за «головного», розташують у холі міської ради.

Минулого року на такому Фестивалі було зібрано понад два десятки дідухів різних форм та розмірів з кількох районів Вінницької області.

Окрім цього, на Європейській площі буде на що подивитися: тут виступатимуть фольклорні колективи з усієї області, а для тих, хто шукає подарунки близьким або ж захоче поласувати чимось смачненьким – працюватиме новорічний ярмарок.

Читайте також: Допомогти ближнім – легко: хто і кому збирає у Вінниці благодійну допомогу напередодні свят. ОГЛЯД

Маленьких вінничан навчать бути ельфами та феями, які роблять подарунки для бійців АТО

Дідух – українська різдвяна прикраса, символ пожертвування найкращого збіжжя у хліборобських культурах, добробуту, багатства, духовного життя українців, оберега роду.

Дідух є одним із найдавніших культів у різдвяній обрядовості українців, а традиція його встановлення сягає дохристиянських часів.

Читайте також: Назустріч вірянам: парламент подарував українцям новий вихідний і скасував старий