У Вінниці створюють інтерактивний макет міського вокзалу. ФОТО

9:39
Автор: В'ячеслав Луцков
Become a Patron!

13 лютого під час лекції у Вінницькому педагогічному університеті міський голова Сергій Моргунов анонсував створення інтерактивного макету вінницького залізничного вокзалу періоду 50-70 рр XX ст.

Створенням макету займається команда Вінницького музею моделей транспорту під керівництвом Олександра Вдовиченка. До інсталяції мають увійти будівля Залізничного вокзалу та прилеглих територій: Привокзальної площі, Агрегатного заводу та будівлі суду (нині демонтованої), а також рухомі моделі транспорту – потяги та трамваї. Співвідношення макету до реальних будівель складатиме 1:87, що є відносно великим.

Так, розробники вже закупили близько 50 метрів самих тільки залізничних доріг. Загальна ж площа макету, за словами пана Олександра, складе близько 25 м кв.

Як розповів один з розробників проекту Ігор Панасюк, період 50-70 рр був обраний з низки причин. По-перше, будівлі того часу були доволі цікавими, з власними історіями. По друге тоді ще можна було застати одночасно і дизельні потяги, і паротяги. Ще однією цікавинкою того періоду був і трамвай, який їхав з вулиці Соборної та розвертався на Привокзальній площі.

Наразі в музеї Вінницького музею моделей транспорту як частину майбутнього макету можна побачити будівлю залізничного вокзалу та моделі деяких потягів.

За словами розробників, першим і одночасно одним з найскладніших етапів є збір інформації. Цей етап досі триває, адже розробники намагаються створити макет  історично достовірним. Інформацію збирають в жителів Вінниці, через мережу інтернет, зокрема Facebook, з фільмів, які в той час знімали у Вінниці («Стежки-дорожки»,(1963); «Пригоди Толі Клюквіна»(1964)). Надає значну допомогу команді музею на цьому етапі також «Центр історії Вінниці» та адміністрація залізничного вокзалу. Попри це команда не відмовиться від допомоги пересічних вінничан на цьому етапі: інформацію можна надсилати на фейсбук-сторінку музею.

Наступним етапом є створення креслень та цифрових 3D-моделей об’єктів на основі зібраної інформації. 3D-моделі створюються в Києві і на їх основі вирізаються деталі майбутніх будівель.

Складають деталі у повноцінні будівлі та надають їм історичних рис вже у Вінницькому музеї моделей транспорту. Проте Олександр Вдовиченко наголошує, що макети – це лише частина проекту. «Для нас доволі важливі не лише макети будівель. Важливі історії людей – вінничан, які жили, працювали в той час…»

Дата завершення розробки макету поки невідома і вартість відвідування залізничного вокзалу «в мініатюрі».

За словами Олександра Вдовиченка, на цьому плани не закінчуються і, якщо вінничанам сподобається готовий проект, планується розширити історичний макет до вулиці Соборної. В такому разі експозиція займатиме близько 200 м кв.

Читайте також: ТОП-5 «не форматних» музеїв Вінниці: від єврейського кота до «антиросійських» марок УНР

Фото автора та “Вінницької милі”