У Вінниці створили петицію щодо заборони публічного виконання російськомовних пісень

14:15
Автор: В'ячеслав Луцков
Become a Patron!

Вінничанка створила петицію з пропозицією заборони виконання російськомовних пісень у публічних місцях Вінниці, зокрема – у виконанні вуличних музикантів. 

Як повідомляє авторка петиції, Олена Фільченко, подібну практику вже запровадили у Києві, Хмельницькому та інших містах.

– Попри півтора року важкої кровопролитної війни, яку веде проти нас росія, попри довгі місяці жаху і терору, який ми зазнаємо від росіян, в громадських місцях ще й досі доводиться чути російськомовні пісні, в тому числі у виконанні вуличних музикантів. Це є неприпустимим і ображає почуття багатьох українців, які й так постраждали від російської окупаційної так званої “культури”, – зазначає авторка звернення.

Нагадаємо, що 19 червня 2022 року Верховна Рада прийняла законопроєкт “Про внесення змін до деяких законів України щодо підтримки національного музичного продукту та обмеження публічного використання музичного продукту держави-агресора”. Ним було обмежено використання російських музичних композицій. Разом з тим, обмеження, запроваджені законопроєктом, не стосувались всіх російськомовних композицій.

Зокрема й тому в деяких містах почали накладати додаткові обмеження. Наприклад, Київська міська рада в липні 2023 року наклала мораторій на публічне використання російськомовного культурного продукту на території міста Києва.

Наразі петиція до Вінницької міської ради зібрала 47 підписів з 350 необхідних. Підтримати звернення можна ще протягом 12 днів – до 9 жовтня 2023 року. Проголосувати за петицію можна ТУТ.

Фото – galka.if.ua

Читайте також: Заборона російської музики та видавничої продукції: ВРУ ухвалила рішення щодо культурного продукту країни-агресора

Читайте також: Заборона музики в автобусах, “маршрутках” і таксі та заборона гастрольних виступів росіян: в Україні від завтра діятиме заборона “акустичного насильства”

Читайте також: На Вінниччині любителі російської музики погрожували ножем хлопцям, які зробили їм зауваження. ВІДЕО

 

✐ Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.