У Вінниці стартує п’ятий Міжнародний конкурс духової музики “VIN VENTI”

17:18
Автор: В'ячеслав Луцков

У Вінниці завтра, 26 листопада, стартує п’ятий Міжнародний конкурс духової музики “VIN VENTI”.
Цьогоріч він відбудеться у змішаному форматі: онлайн та офлайн.

Як повідомляється на сайті Вінницької міської ради, учасники конкурсу демонструватимуть майстерність гри на дерев’яних та мідних духових інструментах. Цьогоріч конкурс відзначає п’ятирічний ювілей.

– Професійна робота оргкомітету та членів журі, призовий фонд, майстер-класи, концерти надали проєкту авторитетності та престижності на теренах нашої держави. Близько 500 юних виконавців взяли участь у конкурсних змаганнях, багато учнів мистецьких шкіл обрали музику своєю професією, – цитують директора департаменту культури міської ради Максима Філанчука.

Зазначається, що у конкурсі беруть участь солісти-інструменталісти, які грають на дерев’яних духових та мідних духових інструментах. Конкурсанти навчаються у мистецьких школах, спеціалізованих мистецьких школах-інтернатах, спеціалізованих мистецьких навчальних закладах усіх рівнів акредитації.

Підкреслюється, що музикант, який виграє Гран-прі, отримає п’ять тисяч гривень. Також є грошові винагороди за призові місця у різних номінаціях та категоріях. Окремі нагороди підготувало також консульство Республіки Польща у Вінниці.

Повідомляється, що для оцінювання художнього потенціалу та рівня молодих виконавців запросили журі і провідних педагогів та музикантів України, Польщі та Франції. Так, головою журі у номінації «Дерев’яні духові інструменти» буде проректор з виховної, творчої роботи та міжнародних зв’язків НМАУ ім. П.І.Чайковського, доктор філософії, заслужений артист України Михайло Мимрик.

Голова журі в номінації «Мідні духові інструменти» – викладач гри на трубі в стилі бароко музичної Академії м. Кракова, Університету музики Фридеріка Шопена м. Варшави, музичної Академії ім. Ф. Нововейського м. Бидгоща (Республіка Польща) Томаш Слюсарчик.

Вінничани зможуть переглянути відео конкурсних заходів на YouTube каналі конкурсу «VIN VENTI».

Організатори конкурсу: Вінницька міська рада, департамент культури Вінницької міської ради, ГО «Простір майбутнього», Вінницька дитяча музична школа №1. Конкурс відбувається за підтримки: Генерального консульства Республіки Польща у Вінниці, департаменту інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю облдержадміністрації, Національної спілки композиторів України, Асоціації виконавців духових та ударних інструментів Національної Всеукраїнської музичної спілки, ГО «Центр розвитку і партнерства «Полонія».

Фото з архіву