У Вінниці розпочинають відзначати Шевченківські дні. ФОТОРЕПОРТАЖ

14:34
Автор: Андрій Качор
Become a Patron!

Сьогодні, 9 березня о 12:00 на площі Шевченка у центрі Вінниці покладанням квітів до пам’ятнику великого українського митця розпочалося відзначення традиційних Шевченківських днів.

Опівдні на площі зібралася понад сотня людей: здебільшого чиновники, учні місцевих навчальних закладів та їх викладачі, ветерани АТО, духовенство та громадські активісти. На чолі колони, що вибудувалася біля меморіалу Тарасу Шевченку, розташувалися керівники міста й області: міський голова Сергій Моргунов та секретар ВМР Павло Яблонський, голова Вінницької ОДА Валерій Коровій та очільник обласної ради Анатолій Олійник. По периметру колони стояли молоді хлопці з прапорами міста і Вінниччини, а також з державними стягами.

     

 

Захід розпочався з традиційних промов ведучих про “велич Кобзаря” та “пророчі слова великого поета”. За тим, під звуки оркестру, відбулося нагородження почесними грамотами “за особливі досягнення у збереженні української мови та вивчення і популяризацію творчості Шевченка. Нагороди отримали місцеві вчителі та їхні учні-переможці всеукраїнських конкурсів, завідувачі бібліотек, різьбярі та заслужені радіожурналісти.

         

Невдовзі оркестр затих і з колонок зазвучав готичний і дещо моторошний запис пісні “Думи мої” на слова Кобзаря. Керівники міста та області під звуки пісні поклали корзини з жовто-блакитними квітковими композиціями до монументу.

     

Вже після чиновників та церковників вшанувати великого поета змогли й решта учасників заходу: переважна більшість клала квіти, а хтось написав Тарасові цілий лист.

       

Нагадаємо, що до Шевченківських днів у Вінниці відбудеться низка заходів, зокрема в ці хвилини відбувається студентський флешмоб на Майдані Героїв Небесної сотні, а також триває онлайн-флешмоб #GlobalShevchenko. Окрім того, у бібліотеках міста відбудуться шевченківські читання, виставки та презентації.

Фото Андрія Завертаного