#GlobalShevchenko: вінничан закликають робити селфі з Кобзарем у новому флешмобі

14:35
Автор: Дар'я Гоц
Become a Patron!

Зробити селфі біля пам’ятника Тарасу Шевченку і таким чином стати частиною міжнародного флешмобу можуть вінничани ще протягом трьох тижнів. Масштабним фото-марафоном світ почав відзначати 203-тю річницю з дня народження великого Кобзаря.

Основна мета флешмобу – вшанувати пам’ять великого Кобзаря, та показати пам’ятники, які встановлені йому у різних країнах світу.

Щоб стати частиною флешмобу вінничанам необхідно буде до 8 березня сфотографуватися біля пам’ятника Шевченкові, який знаходиться біля Краєзнавчого музею. Далі потрібно опублікувати фото біля пам’ятника на офіційній сторінці флешмобу, а також на своїх сторінках у соціальних мережах з хештегом #GlobalShevchenko, зазначивши також країну та місто, де зроблено фото.

 

У день народження Кобзаря, 9 березня, о 16:00 за київським часом організатори закликають українців по всьому світу прийти до пам’ятників Тарасу Шевченку та одночасно зачитати вірш «Мені однаково, чи буду…» із циклу «В казематі». Таким чином ця подія має стати найбільшим одночасним читанням твору Шевченка в історії.

Зазначимо, що загалом у світі встановлено 1385 пам’ятників Тарасу Шевченку, з них 1256 – в Україні та 129 у інших 35 країнах.