У Вінниці розпочався тригодинний “піратський” веломарафон “Поклик Деві Джонса”. ФОТО

12:53
Автор: Дар'я Гоц
Become a Patron!

Ліс наче море, а велосипедисти немов корсари – у Вінниці стартував веломарафон “Поклик Деві Джонса”. Декілька десятків учасників з різних міст України випробують на собі тригодинну трасу у вінницькому Лісопарку, з підйомами та болотами.

У суботній ранок у Лісопарку поблизу дитячого майданчика голосно лунала важка музика, на дереві висів піратський прапор, а територією лісу їздили декілька десятків радісних велосипедистів. Все тому, що велоклуб “Пірати” вже вдруге влаштовує тематичний марафон для аматорів та професіоналів велоспорту “Поклик Деві Джонса”. Щоправда, на старті не було учасників у костюмах на піратську тематику, адже, попри назву, цей захід серйозний і траса не з простих.

Як розповів Veжі організатор заходу Андрій, на участь у веломарафоні зареєструвались 38 учасників, і минулого року, коли вони вперше влаштували подібний марафон, бажаючих взяти у ньому участь було менше. Тепер же до Вінниці приїхали учасники ще з декількох міст України: Одеси, Києва, Житомира, Кривого Рогу та інших.

– Наша траса – це замкнене коло, яке відносно нескладного рівня. Тобто у нас немає технічно складних елементів, які людина не змогла б виконати з першого разу, наприклад, трамплінів. Є трохи болота, підйоми, містки, які може проїхати будь-який починаючий велосипедист.

– Чому “Поклик Деві Джонса”? Організатором велозмагань є тематичний велоклуб “Пірати” і тому марафон теж хотіли зробити тематичним. Уявляли це так, ніби ліс – це море дерев, а Деві Джонс – це морський диявол, який мав би заважати учасникам проїхати всю дистанцію. По-перше, ця назва легко запам’ятовується і дещо тематична. Але у нас все ж спортивне змагання, тому всі налаштовані серйозно і у карнавальних костюмах нікого немає.

Деві Джонс – (інакше – “Морський Диявол”), вигаданий персонаж кінофільму “Пірати Карибського моря”. Головний антагоніст серій  “Пірати Карибського моря: Скриня мерця” та “Пірати Карибського моря: На краю світу”.

До речі, слідувати за “Покликом Деві Джонса” вирішили як професіонали велосипедного спорту, так і любителі. Наприкилад, Інна Галантюк не лише сама намагається брати участь у різноманітних веломарафонах, а й навіть їх організовує.

– Це все ж таки любительські змагання, можливо дехто готувався активніше, а я просто сідала на велосипед, якщо потрібно було поїхати по справах. Хоча й літо, але щось вільного часу немає, до того ж у мене є сім’я, а тому це для мене просто можливість активно провести вихідний день. Сьогодні я беру участь у змаганнях, як учасниця, а завтра буде ще один веломарафон, який я організовувала:  старт на Шкуринцях, а коло буде між двома мостами – Сабарівською дамбою та понтонним мостом в Ланах. До речі, я ще по сьогоднішній трасі не їздила і її не знаю. З минулого року пам’ятаю, що там є декілька складних для мене ділянок. Переважно це підйоми. Це буде важкувато, враховуючи те, що я не тренувалася, тому потрібна не лише витривалість, а й сила. Ще казали, що через дощі в низині є трохи болота.

Навідміну від Інни, Дмитро Шевченко участь у веломарафоні вирішив взяти вперше. З такої нагоди спеціально придбав необхідний спецодяг та велосипед.

– Я хочу просто випробувати свої сили, для загального розвитку. Буквально декілька років катаюсь на велосипеді. Ось купив такий, який більше підходить для лісової діляняки. Дізнався про змагання і вирішив спробувати. Моя ціль стартувати та фінішувати, я не женусь за результатом. Вже їздив два тренувальних кола і, як на мене, є декілька непростих підйомів та невеликих трамплінчиків, але загалом мені сподобалось.

Ось одесит Роман “Скальпель” приїхав спеціально на перегони до Вінниці.

– Взагалі це мене друзі запросили. Щойно було оглядове коло і мені дуже сподобалась траса. Чогось важкого ніби немає, все можна проїхати, але треба бути обережним. Цього року це вже другий мій веломарафон, перший був в Одесі. Там у нас переважно степова зона і мало таких ділянок, а тут можна дійсно отримати задоволення.

Зауважимо, що всіх учасників поділили на чотири категорії: чоловіки від 18 років, чоловіки від 30 років, чоловіки від 40 років та жінки (яких через меншу кількість вирішили не поділяти у групи за віком). А ось діти участі у змаганнях не брали. Як розповіли організатори все тому, що траса все ж має свої складнощі і брати відповідальність за дітей ніхто не буде. Винятком є лише підлітки від 16 років, та й тільки якщо буде відповідний дозвіл від батьків та відмова від будь-яких потенційних претензій.

Зрештою, після 11 години учасники веломарафону стартували та поїхали за “Покликом “Морського Диявола”.

Тривалість веломарафону – 3 години. Трек траси – коло протяжністю 10,36 км. Переможці у кожній з категорій отримають сертифікати, медалі та призи від спонсорів, які наразі організатори ще тримають у секреті. Орієнтовне завершення велоперегонів у Лісопарку – 14:30.

Фото Ольги Мірошниченко

✐ Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.