У Вінниці розпочали ремонт криниць у приватному секторі: планується полагодити 16 об’єктів

16:30
Become a Patron!

У приватному секторі Вінниці розпочали ремонт криниць загального користування. Планується полагодити 16 об’єктів, а наразі роботи тривають за адресою вулиця Л. Ратушної, 46.

Як повідомляє Вінницька міська рада, цього року заявки на поточний ремонт криниць надійшли від 11 квартальних комітетів. Це насамперед Тяжилів, Хутір Шевченка, Лівобережний, П’ятничани, Слов’янка, Добробут, Пирогова, Соняшник, Поділля, Царина та Ясний. На оновлення 16 криниць планується витратити понад 100 тисяч гривень. Зокрема, на наступний рік є вже 28 відповідних заявок.

Підрядна організація виконуватиме наступні види робіт: заміна даху чи хатинки криниць, ремонт верхнього кільця, відмостки, заміна корби, відра та фарбування металевих елементів конструкцій.

– В умовах воєнного стану та масштабної російської агресії криниці відіграють важливу роль. Вони є об’єктами критичної інфраструктури. За найгіршого сценарію розвитку подій, коли можуть бути пошкоджені водогін та насосні станції міста, саме криниці залишатимуться важливим джерелом питної води, – каже голова Асоціації органів самоорганізації населення Наталія Панчук

Також за словами заступниці голови Асоціації органів самоорганізації населення Інни Вітенко, підтримувати якість питної води у криницях теж важливо:

Щовесни та восени органи самоорганізації населення спільно з департаментом комунального господарства і благоустрою міської ради замовляють послугу з хлорування всіх криниць. Проведення такої дезінфекції дозволяє підтримувати якість води у належному стані. Після кип’ятіння її можна вживати в їжу.

Якість води постійно перевіряють і фахівці Держспоживслужби, які роблять забори води та через квартальні комітети інформують населення про її стан. Цього літа роботи з поглибленої очистки провели у шести криниць і вони супроводжувалися викачкою води та ретельним очищенням дна. Такі роботи проводили відповідно до заявок п’яти квартальних комітетів: Київський, Тяжилів, Лівобережний, Слов’янка та Малі Хутори-Центр.

Зазначено, що у приватному секторі Вінниці близько 450 криниць загального користування, а у місті таких – 617.

Фото – Вінницька міська рада

Читайте також: Ремонтні роботи комунальних служб: де у Вінниці 3 жовтня тимчасово не буде води чи світла

 

✐ Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.