У Вінниці розпочалось обговорення заяви про екологічну оцінку плану території біля Південного Бугу

9:09
Автор: Vежа
Become a Patron!

У Вінниці розпочалось громадське обговорення заяви про визначення обсягу стратегічної екологічної оцінки детального плану території між Південним Бугом та вулицею Коріатовичів.

Оголошення про початок громадських обговорень опублікували на сайті Вінницької міської ради 12 листопада. Йдеться про територію, обмежену вулицями Князів Коріатовичів, Соборною, Миколи Оводова та річкою Південний Буг. Територія становить 9,52 га.

Стратегічна екологічна оцінка документів державного планування дає можливість здійснити всебічний аналіз можливого впливу планової діяльності на довкілля та запобігти або пом’якшити можливі негативні екологічні наслідки. Легше запобігти негативним для навколишнього середовища наслідкам на стадії планування, ніж виявляти та виправляти їх на етапі впровадження стратегічних ініціатив,з видання проекту ПРОМІС.

Детальним планом території передбачається:

– демонтаж існуючої забудови;
– будівництво нової житлової забудови на 4-5 поверхів;
– створення набережної з вільним доступом та берегоукріплення;
– коригування прибережних захисних смуг;
– створення нових або додаткових очисних споруд поверхневих стоків чи каналізаційних насосних станцій;
– будівництво громадських будівель;
– забезпечення паркомісцями для нової житлової та громадської забудови;
– будівництво наземного паркінгу на 100 машино-місць;
– реконструкція існуючої нежитлової будівлі під готельний комплекс;
– розширення червоних ліній для створення нової вулично-дорожньої мережі та формування нової велосипедної інфраструктури.

Детальніше зі змістом заяви про визначення обсягу стратегічної екологічної оцінки проекту «Детального плану території, обмеженої вулицями Князів Коріатовичів, Соборною, Миколи Оводова та річкою Південний Буг» можна ознайомитись за ЦИМ посиланням.

Детальним планом території передбачається визначення граничних параметрів об’єкта і допустимого функціонального використання території. Одним з найважливіших критеріїв, за яким проводиться обґрунтування можливості розміщення, є прогнозований вплив на навколишнє середовище, а також міри, які сприяють його охороні від очікуваних негативних впливів.

Стратегічна екологічна оцінка «Детального плану території, обмеженої вулицями Князів Коріатовичів, Соборною, Миколи Оводова та річкою Південний Буг» виконується на замовлення Департаменту архітектури та містобудування Вінницької міської ради.

– Вибір майданчиків будівництва проведено з урахуванням розглянутих  варіантів  можливого розміщення техніко-економічних міркувань з урахуванням найбільш економного використання земель. А також соціально-економічного розвитку району, – йдеться у повідомленні.

В ході здійснення стратегічної екологічної оцінки мають бути оцінені ймовірні наслідки для довкілля. Зокрема, можливий вплив на ґрунти, атмосферне повітря, водні ресурси, стан фауни, флори, біорізноманіття, землі (у тому числі вилучення земельних ділянок), кліматичні фактори, у тому числі для здоров’я населення.

Зауваження і пропозиції до Заяви про визначення обсягу стратегічної екологічної оцінки «Детального плану території, обмеженої вулицями Князів Коріатовичів, Соборною, Миколи Оводова та річкою Південний Буг» подаються особисто або через уповноваженого представника у письмовому вигляді. Необхідно вказати прізвище, ім’я та по-батькові, місця проживання та залишити особистий підпис, а юридичним особам – із зазначенням їхнього найменування, місця знаходження, посади та особистого підпису керівника.

Зауваження та пропозиції прийматимуть протягом 15 діб з дня оприлюднення. Надсилати їх можна на адресу: 21050, м. Вінниця, вул. Пушкіна, буд. 38, каб.8,  або письмово у відділ звернень Вінницької  міської  ради, за адресою м. Вінниця, вул. Соборна, 59.

Відповідальний за організацію розгляду – начальник відділу просторового розвитку Департаменту архітектури та містобудування ВМР Юрій Самойленко, телефон (0432)67 22 76, електронна пошта: [email protected].

Читайте також: Причал, готелі та парковки: у Вінниці триває обговорення плану території між Південним Бугом і Коріатовичів

✐ Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.