У Вінниці протестували проти спроб Авакова створити “приватну армію”. ФОТО

18:02
Автор: Андрій Качор

Оновлено: 24 Вересня 2017, в 21:55

Їх було лише восьмеро, спочатку вони планували провести акцію біля стін готелю “Савой” та під пильними поглядами підкреслено-цивільних “співробітників”, однак згодом рушили в напрямку міської ради.

За кілька хвилин група молодих людей розгорнула плакати з написами “Ні поліцейській державі!” та цитатами Леся Подерв’янського. Молодий хлопець з мегафоном пояснює, що саме має на увазі молодь:

  • Ми вже пам’ятаємо, як кілька років тому “партія галубих агнєй” намагалася створити в цій країні поліцейську державу і чим це для неї закінчилося. Сьогодні, на жаль, ми спостерігаємо дуже схожі спроби “закрутити гайки” також з боку партії влади, але вже з іншою назвою.

 

Протестувальники з Фундації регіональних ініціатив мають на увазі законопроект #6556, який значно розширює повноваження Національної гвардії України та, на думку активістів, загрожує створенням в Україні “приватної армії”, яка придушуватиме громадянські виступи із застосування зброї та військової техніки, а також може бути використана як потужний інструмент політичного і економічного тиску за допомогою насилля.

  • Цей законопроект розв’язує руки НГУ зокрема в частині силового протистояння з активістами. Якщо закон таки приймуть, протестувальників зможуть бити навіть не за напад на силовиків, а просто за перетин якихось умовних меж, встановлених самими силовикам, – пояснює в мегафон лідерка вінницького осередку ФРІ Марина Тужанська.

Проект №6556 – це:
– Надмірне розширення повноважень Національної гвардії України

– Створення приватної армії Міністра внутрішніх справ

– Загроза “військового” перевороту силами НГУ та “охорона” правопорядку із застосуванням військової техніки

– Наділення військовослужбовців НГУ поліцейськими повноваженнями

– перетворення НГУ на новий Беркут (необмежене застосування фізичної сили до протестувальників)

– “кришування” видобутку бурштину.

Більше – на www.npd.in.ua

З листівки ФРІ

Активісти вважають, що шанс на прийняття цього законопроекту парламентом досить мізерний, адже маса громадських організацій, депутатів та експертів вже виступили з критикою подібної ідеї, а крім іншого законопроект був визнаний корупціогенним після проходження антикорупційної експертизи. Водночас молоді люди не виключають більш масштабних акцій, якщо проект закону отримає підтримку ВРУ в наступних читаннях.

  • Чому ви вирішили влаштувати акцію під мерією, а не, приміром, біля будівлі МВС? – питаємося в організаторів пікету, скоса дивлячись на “тихарів” в цивільному, які супроводжують акцію від “Савою” і до ВМР.

  • Нам стало відомо, що схожі акції готують також інші організації більш радикального спрямування – “Чорний комітет” та “Правий сектор” – які могли відбутися під стінами обласної ради або МВС. Наша сьогоднішня акція мирна і ми не хочемо, аби нас пов’язували з політичними організаціями. Однак я підкреслюю: якщо проекту “дадуть хід” у парламенті, я думаю, що буде широкий протестний рух спільно в тому числі й з політичними організаціями, – говорить Марина Тужанська.

Наприкінці акції пікетувальники продемонстрували сценку: три молоді дівчини, вигукуючи гасла “Арктика для пінгвінів!”, намагаються перейти за обмежувальну стрічку, за якими стоять “нацгвардійці”. Щойно дівчата долають перепону, “армія Авакова” відразу кладе їх на землю. На цьому акція із захисту прав пінгвінів завершується примусовим придушенням.