У Вінниці просять тестувати на коронавірус усіх пацієнтів з пневмонією та симптомами ГРВІ

7:37
Автор: Vежа

До Вінницької міської ради зареєстрували петицію з проханням запровадити обов’язкове тестування на Covid-19 всіх пацієнтів з пневмонією, симптомами грипу та ГРВІ.

Авторкою звернення є вінничанка Вікторія Матвійчук. Вона пропонує тестувати на коронавірусну хворобу Covid-19 усіх пацієнтів, які знаходяться в лікарнях Вінницької області з діагнозом пневмонія.

На її думку, це допоможе запобігти розповсюдженню вірусної інфекції на Вінниччині. Як приклад Вікторія Матвійчук наводить Івано-Франківськ. Там, після масового тестування хворих на пневмонію, зі 150 проведених експрес-тестів було виявлено 57 осіб з коронавірусом.

Для того, щоб петицію розглянули у міській раді, вона має зібрати щонайменше 350 підписів. Підтримати її можна за посиланням ТУТ ще протягом 13 днів.

За інформацією, опублікованою на ресурсі “Слово і Діло” вказано, що Україна наразі залишається державою з одним із найнижчих рівнів тестування: станом на 30 березня тести зробили 2,6 тисячі осіб. Водночас кількість зроблених тестів не дорівнює кількості людей, яким їх провели. У деяких випадках тест можуть проводити повторно.

Існує два види тестів для діагностики коронавірусу: експрес-тест і ПЛР-тест. Перший менш ефективний і більше підходить для пацієнтів, в яких є яскраво виражені симптоми ГРВІ. Тест на ПЛР дозволяє виявити захворювання на ранній стадії, він проводиться тільки в лабораторії.

Тестування широко використовують в Італії, Південній Кореї, США  та Китаї. Водночас у Фінляндії та Швеції тести проводять лише найбільш уразливим групам людей.

Читайте також: Вінницький “Міський лікувально-діагностичний центр” закупив 100 тестів для виявлення коронавірусу

Читайте також: Троє дітей і чоловік у важкому стані: у Вінниці розповіли про стан пацієнтів, хворих на коронавірус. ВІДЕО

 

✐ Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.