У Вінниці просять перейменувати майданчик перед головним корпусом ДонНУ на “Трояндову площу”. ПЕТИЦІЯ

18:39
Автор: Vежа
Become a Patron!

Мешканка Вінниці Катерина Лапчевська зареєструвала петицію до міської ради з проханням перейменувати площу (майданчик) перед головним корпусом Донецького національного університету імені Василя Стуса за адресою вул. 600-річчя, 21, на Трояндову площу.

Нову назву для майданчика перед головним корпусом університету пов’язано з кованим символом Донецька – трояндою, яку університетська родина встановила там у 2015 році.

Архівне фото видання “Vlasno.info”

Щоб подякувати місту та вінничанам за теплий прийом, родина університету подарувала кований символ Донецька – троянду. Квітка встановлена біля партеру з Донецькою землею і засаджена живими трояндами, що також досить символічно. Ось деякі історичні факти: У 1970 році ЮНЕСКО назвало Донецьк найзеленішим промисловим містом, оскільки там завжди цвітуть троянди. Відтоді закріпилася неофіційна назва Донецька – місто мільйона троянд, – йдеться в тексті звернення.

Авторка петиції також зазначає, що “донецька троянда”, подарована Вінниці, є сильним символом.

Його також можна назвати символом єдності, що особливо важливо для України сьогодні. Немає більше різниці між “ми” і “вони”, або “Донецьком” і “Вінницею”. Бо наша сила в єдності та патріотизмі!  […] Крім того, символ троянди навіть фігурує в університетському гімні: “Господи, благослови, Місто, в котрім навесні розквітає міліон (в офіційній версії гімну пишеться саме так – прим. авт.) троянд”, – підкреслює Катерина Лапчевська.

Для того, аби петицію розглянули в міській раді, за неї мають проголосувати 350 людей. Наразі звернення отримало 7 голосів. Підтримати петицію можна за ЦИМ посиланням. Збір підписів триває протягом 14 днів.

Головне фото – Google Maps

Читайте також: “Університет переїхав людьми”: студенти “стусівського” університету про переїзд з Донецька до Вінниці

✐ Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.