У Вінниці пропонують привести до ладу пляж “Хімік” та вулицю Рєпіна. ПЕТИЦІЯ

12:37
Автор: Vежа

У Вінниці пропонують привести до ладу пляж “Хімік” та відремонтувати дороги на вулицях, які знаходяться поряд. Місцеві мешканці нарікають, що відпочивальники, відвідуючи пляж, залишають свої автівки поблизу приватних будинків, а також заважають проїзду автомобілям екстрених служб. 

Вінничанин Костянтин Тарасюк просить міську владу подбати про благоустрій пляжу “Хімік” та вулиці Рєпіна, яка розташована поряд. Його петицію опублікували сьогодні, 6 жовтня. Він зазначив, що проживає по вулиці Рєпіна й влітку постійно бачить, як вінничани “в літньому та легкому взутті скачуть по камінцях”, щоб дійти до пляжу та відпочити.

Далі починається цікавіше, – зазначає автор петиції. – Якщо не перевдягнутись вдома, то на пляжі варіант тільки один – «за рушничком», це якщо ти йдеш не самий чи сама відпочивати. Питання WC взагалі катастрофа. Мої сусіди, чиї ділянки виходять на межу пляжу, особливо у теплу пору року, влаштовуються волонтерами з прибирання біля своїх ділянок та в деяких випадках починають вчити відпочивальників елементарним правилам етики.

Автор петиції зазначає, що сумлінних відпочивальників, які прибирають сміття після свого відпочинку, насправді досить небагато. Окреме питання стосується проїзду та паркування для тих відпочивальників, які приїздять на автомобілях. Костянтин Тарасюк додає, що відпочивальники зазвичай просто паркують автівки вздовж вулиці Рєпіна, при чому одразу біля воріт мешканців.

– Ця ситуація створює великий дискомфорт нам як жителям на цій вулиці, я вже мовчу про той випадок, коли станеться якась надзвичайна ситуація і для проїзду карети швидкої чи автомобіля пожежників будуть заважати припарковані авто відпочивальників або просто проїзд унеможливлять. Це недопустимо. А з іншого боку нам, як мешканцям вулиці Рєпіна, ставити незаконні стовпчики чи блоки біля своїх заїздів на землі, яка не є нашою власністю – є адміністративним правопорушенням. 

З’їзд по вулиці Ступки

З’їзд до пляжу з вулиці Богдана Ступки це взагалі краш-тест навіть для найпотужнішого позашляховика з сучасного модельного ряду. Його теж необхідно облаштувати, оскільки заїзд проходить впритул до територій мешканців та після сильних дощів, враховуючи відсутність стічних систем заїзду, створюють руйнування як самого заїзду, так і парканів на межі цих ділянок, виносячи на територію пляжу все те каміння та побиту цеглу, якою тутешні мешканці засипають ями, щоб хоч якось можна було спуститись на пляж.

Автор петиції пропонує декілька першочергових кроків, які зроблять відпочинок на пляжі “Хімік” зручнішим для вінничан. Зокрема, він зазначає, що потрібно:

– облаштувати асфальтне дорожнє покриття згідно з вимогами для пішохідної зони по вулиці Рєпіна та спуску по вулиці Богдана Ступки;

– Встановити відповідні дорожні знаки на в’їздах до вулиці: “пішохідна зона”, “рух механічних транспортних засобів заборонено”, “зупинку заборонено” (по обидві сторони вулиці) та знак “В’їзд заборонено”;

–  Облаштувати спуски для відпочивальників та під’їзди для службового та технічного транспорту поліції, “швидкої”, пожежної та газової служб;

– Улаштувати умови для перевдягання, туалет, майданчик для сміття;

Крім того, за словами Костянтина Тарасюка, на ділянці між вулицею та багатоповерхівкою №18 розташовано багато гаражів, якими користуються до 10% власників, проте займана ними територія досить велика. На думку автора петиції, замість гаражів можна було б обладнати сучасний майданчик для паркування: “Навіть нехай він буде платним для відвідувачів пляжу, а для мешканців які на зараз у гаражах зберігають свої автомобілі – на майданчику облаштувати окрему зону”.

Костянтин Тарасюк вважає, шо всі ці зміни дозволять залучити приватних підприємців, створюючи різноманітні торгівельні майданчики з реалізації товарів та послуг. А це збільшить видатки до місцевого бюджету та додаткові робочі місця у теплу пору року. У результаті повного благоустрою пляж “Хімік” стане ще однією привабливою зоною відпочинку як для вінничан, так і для гостей міста.

Для того, щоб петицію розглянули у міській раді, необхідно зібрати щонайменше 350 підписів. Підтримати ініціативу можна ще протягом 14 днів за ЦИМ посиланням.

Читайте також: Краще не купатися: біля всіх вінницьких пляжів небезпечна вода

✐ Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.