Краще не купатися: біля всіх вінницьких пляжів небезпечна вода

15:12
Автор: Юлія Плахтій

На трьох пляжах Вінниці встановлена невідповідність якості води річки Південний Буг в місцях для купання людей. До переліку також потрапило Вишенське озеро.

Як повідомляє Головне Управління Держпродспоживслужби у Вінницькій області з посиланням на інформацію Вінницького обласного лабораторного центру МОЗ України, збудників паразитозів у воді не виявлено, вміст залишкової кількості пестицидів також не перевищує допустимі рівні, втім купатися у такій воді не рекомендується.

Зокрема невідповідність якості води виявлено:

на пляжі “Центральний” – по індексу лактозопозитивної кишкової палички, вмісту коліфагів, запаху та біохімічній потребі в кисні;
на пляжі “Гонти” – по індексу лактозопозитивної кишкової палички, вмісту коліфагів, запаху та біохімічній потребі в кисні. Також виявлено стафілокок;
на пляжі “Хімік” якість води відповідає санітарним вимогам по мікробіологічним показникам. Але встановлена невідповідність по запаху та біохімічній потребі в кисні.

Також повідомляється, що на “Вишенському озері” якість води відповідає санітарним вимогам по мікробіологічним показникам, збудників паразитозів не виявлено, вміст залишкової кількості пестицидів також не перевищує допустимі рівні.

“Водночас, встановлена невідповідність по запаху, водневому показнику (рН) та біохімічній потребі в кисні. Купатись у даній водоймі також не рекомендується. Також, слід відмітити, що вказана пляжна зона тривалий час знаходиться у незадовільному санітарно-технічному стані, що може призвести до травматизму людей” – повідомляє Держпродспоживслужба.

Відтак, з метою недопущення виникнення інфекційних захворювань та погіршення стану здоров’я населення, МОЗ не рекомендує купатись на пляжах “Гонти”, “Хімік”, “Центральний”.

Зазначено також, що при купанні забруднена вода може потрапити в ротову порожнину, викликавши гострий гастроентероколіт, основними симптомами якого є: біль у животі, нудота, блювота, пронос, підвищена температура тіла, загальна слабкість.

Водночас повідомляється, що наразі пляжі прибираються, встановлюються сміттєві контейнери, облаштовуються роздягальні та душові кабіни, готуються тіньові навіси та туалет, на берегові зони завезено чистий пісок.

Читайте також: “Ми ж не п’ємо з річки”: чому вінничани купаються, попри небезпеку. ФОТОРЕПОРТАЖ

✐ Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.