У Вінниці прокоментували результати перевірки якості води в школах та садочках

10:45
Автор: Vежа

Нещодавно в Головному управлінні Держпродспоживслужби Вінницької області оприлюднили результати перевірки питної води у вінницьких садочках та школах. Водночас, в департаменті освіти Вінницької міської ради зазначають, що йдеться, по суті, не про питну воду, а про воду для господарських потреб з центрального водогону, адже в школах та садочках міста діють системи очистки води.

Так, згідно з результатами, зі 110 відібраних проб питної води не відповідали санітарним вимогам близько 40: 29 з 59 проб в садочках та 10 з 51 проби в школах. Водночас, “після вжиття відповідних заходів” результати повторної перевірки були задовільними.

Як розповіла директорка департаменту освіти Оксана Яценко в ефірі радіо “Місто над Бугом”, перед початком кожного навчального року працівники Держпродспоживслужби перевіряють воду з кранів у закладах освіти. Це роблять, щоб з’ясувати ступінь якості води, яку зазвичай використовують для господарських потреб: миття рук, посуду чи прибирання. В якості питної води або для приготування їжі таку воду школах та садочках не використовують вже понад два роки.

За словами Оксани Яценко, в усіх без винятку закладах освіти Вінниці стоять 9-ступеневі системи очищення води. Крім самих установок, які очищують воду, на якій готують їжу та напої для учнів у їдальнях, також в закладах встановлені бювети. З них діти і п’ють воду.

 

Це результати перевірки саме цієї води (для господарських потреб – авт.), а не з 9-ступеневого фільтра, який використовує напівпроникну мембрану, і вода там проходить досить глибоку очистку, – розповіла Оксана Яценко.

За її словами, 9-ступенева система – це установка з очищення води та бювет, який стоїть у загальнодоступному місці закладу. Система здатна очищати 60-80 літрів води на годину, а один раз резервуар дозволяє отримати до 200 літрів. Для зручності в системі передбачено окремий кран для потреб харчоблоку. Зазначено, що комплексна очистка передбачає усунення розчинених в ній органічних речовин, застосування ультрафіолетової лампи для знищення бактерій та мінералізатор, а ще воду збагачують мінералами та кальцієм.

 

 

Щодо задовільних результатів повторної перевірки води Держпродспоживслужбою, Оксана Яценко зазначила, що жоден заклад Вінницької громади не почав навчальний рік з показниками води з крана, які б не відповідали санітарним вимогам.

Якщо аналіз води не є якісним, тобто не відповідає всім нормам – робиться другий аналіз води. То другий раз вона була уже якісною. Жоден заклад не приступив до навчання року з поганим аналізом води. Кожного року є такі нюанси, коли беруть по два рази воду і коли вода, буває, не відповідає певним нормам. Цього разу найбільше таких результатів саме в мікрорайоні Вишенька, – додала Оксана Яценко.

Нагадаємо, вперше систему очистки води запровадили у вінницьких школах в 2018 році. Тоді Вінниця стала першим містом в Україні, яке використовує 9-ступеневу систему очистки води. В 2019 році подібні системи облаштували в дитячих садочках.

Фото з архіву Veжі