У Вінниці презентують унікальне видання «НАШ ГЕРБ. Українські символи від княжих часів до сьогодення»

10:20
Автор: Vежа
Become a Patron!

У цьому 400-сторінковому альбомі – понад 700 ілюстрацій із більш ніж 50 музеїв, архівів і бібліотек України та світу.

28 листопада о 18.00 у HUB “Місто змістів” завітають автор проекту «НАШ ГЕРБ. Українські символи від княжих часів до сьогодення» Андрій Гречило та видавець Богдан Завітій, щоб разом із директором Центру історії Вінниці Олександром Федоришеним поговорити про унікальну книгу. До речі, спеціалісти вже оцінили важливість та якість видання на Форумі Видавців у Львові, де воно отримало Гран-прі.

– У цьому 400-сторінковому альбомі – понад 700 ілюстрацій із більш ніж 50 музеїв, архівів і бібліотек України та світу. Про наш герб – ніби простий, але досі загадковий. «…Се оздоба питоменна, не запозичена, зв’язана з нашою тисячолітньою державною політичною i культурною історією», – писав Михайло Грушевський 100 років тому, коли Тризуб затверджено гербом УНР. Хоч йому ближчою була ідея цілком нового символу «творчої мирної праці в новій Україні» – золотий плуг на блакитному полі, – пишеться про книгу на сайті видання «Родовід».

Як пише автор Андрій Гречило, під час тогочасної дискусії, який із наших історичних символів гідний стати головним знаком новітньої української державності, «претендентами» передусім були три: галицький золотий лев, що спинається на скелю; київський архистратиг Михаїл, який на зламі XIX–XX століття став сприйматися, як герб Наддніпрянської України; козак із мушкетом із часів Гетьманщини, який уже у XVIII століття трактували як «національний герб». Про кожного з них в альбомі – по декілька десятків сторінок.

– Впродовж усього XX століття наш герб надихав мистців на створення його художніх інтерпретацій. Василь Кричевський, Георгій Нарбут, Юліян Буцманюк, Олекса Новаківський, Павло Ковжун, Петро Холодний, Роберт Лісовський, Микола Битинський, Ніл Хасевич, Михайло Михалевич, Микола Бутович, Мирон Левицький, Михайло Дмитренко, Святослав Гординський та інші – їхнім роботам у цьому альбомі присвячено багато сторінок. А про Тризуб загалом – понад половину цієї книжки, – пишуть в анотації автори.

Книга присвячена 100-річчю офіційно затверджених державних символів УНР – герба і прапора. У ній розглядаються різні етапи становлення державних символів України.

Після презентації буде можливість придбати це подарункове видання за видавничою ціною – 850 гривень. До речі, ціна на сайті видавництва наразі 950 гривень.

Фото: Родовід