У Вінниці відбудеться презентація просвітницького фільму “Поділля в добу НЕПу”. Це сім серій по 10-14 хвилин на основі документів, які дослідили викладачі та магістри ВДПУ ім. Коцюбинського.
Про це розповів Анатолій Войнаровський, член ГО “Подільська спадщина”, викладач та доцент кафедри історії та культури України. Він розповів, що про сам фільм детально будуть говорити на презентації, але зазначив, що він зроблений на основі мало відомих до нині документів і показує яким було життя нашого краю, Вінниччини, в період 1922-1927 років. Про дещо забуті факти й ті, що замовчувалися.
Тобто цей фільм – про період, коли до влади прийшли більшовики, але на певний період відмовилися від диктатури й дещо лібералізували економічне та освітнє життя.
Анатолій Войнаровський зазначив, що над фільмом працювали кандидати наук та доценти університету, зокрема Жмуд Наталка, Кравченко Павло, Криворучко Олександр. Крім цього до роботи залучили магістрів ВДПУ ім. Коцюбинського. Також в анонсі заходу зазначається, що проект став можливий завдяки Вінницькій обласній програмі національно-патріотичного виховання.
У Вінниці науково-просвітницький фільм “Поділля в добу НЕПу” покажуть у четвер, 20 серпня, в молодіжному центрі “Квадрат” (вул. Театральна, 15). Початок – о 12:00.
Нова економічна політика (НЕП) — економічна політика, яка проводилася в Радянських республіках починаючи з 1921 року. Запроваджена весною 1921 року на X з’їзді РКП(б), змінивши політику «воєнного комунізму», що проводилася в ході Громадянської війни. Нова економічна політика мала на меті відновлення народного господарства і подальший перехід до соціалізму. Головний зміст НЕП — заміна продрозкладки продовольчим податком у сільському господарстві, використання ринку і різних форм власності, залучення іноземного капіталу у формі концесій, проведення грошової реформи (1922—1924), в результаті якої рубль став конвертованою валютою.
_
НЕП дозволив швидко відновити господарство, зруйноване Першою світовою і Громадянською війнами.
_
З другої половини 1920-х років почалися перші спроби згортання НЕПу. Ліквідовувалися синдикати в промисловості, з якої адміністративно витіснявся приватний капітал, створювалася жорстка централізована система управління економікою (господарські наркомати). Сталін і його оточення узяли курс на примусове вилучення хліба й насильницьку колективізацію села. Проводилися репресії проти управлінських кадрів (Шахтинська справа, процес Промпартії, тощо). На початок 1930-х років НЕП був фактично згорнутий (джерело – uk.wikipedia.org).
Афіша – facebook.com/ГО-Подільська-спадщина
Дякуємо!
Тепер редактори знають.