У Вінниці презентували виставку, присвячену Любомиру Гузару. ФОТО

19:16
Автор: В'ячеслав Луцков
Become a Patron!

У Вінницькому обласному краєзнавчому музеї презентували фотовиставку «Прилучитися до Великого» та експозицію з особистими речами Любомира Гузара. Серед експонатів – близько сімдесяти фото, в тому числі з архіву родини Гузарів та кілька десятків особистих речей патріарха.

На відкриття виставки завітали кілька десятків людей – парафіян Української греко-католицької церкви, журналістів, чиновників та відвідувачів музею.

Любомир Гузар (1933-2017) – український церковний та громадський діяч, патріарх-предстоятель Української Греко-Католицької Церкви (2001-2011). Свого часу був одним з кандидатів на папський престол. Також він кілька разів відвідував Вінницю з пасторськими візитами.

 

 

 

 

Експонується виставка «Прилучитися до Великого» в межах “Тижня Патріарха Любомира Гузара”, організованого з нагоди відкриття першого в Україні та в світі пам’ятника патріарху.

– В основу фотовиставки увійшли фото з архіву родини Гузарів, а також з візитів патріарха до Вінниці. Світлини оздоблені крилатими висловами Любомира Гузара та приурочені різним важливим подіям українського народу.

…Серед експонатів (особистих речей) – патріарший одяг, мітра (богослужбовий головний убір – авт.), кардинальський перстень, паспорти, щоденник, наукові доробки, молитовники, ручний хрест, речі щоденного побуту патріарха, – зазначив під час відкриття виставки отець Григорій.

 

 

 

 

 

 

 

Також серед речей Гузара були, зокрема, його рукописи, наручний годинник тощо.

Відвідати виставку «Прилучитися до Великого» можна буде до 17 жовтня у години роботи Вінницького обласного краєзнавчого музею (Соборна, 19). Вхід на виставку вільний.

Нагадаємо, в межах “Тижня Патріарха Любомира Гузара” запланований ще ряд заходів. Детальніше про них можна прочитати ТУТ.

Фото Зорини Гаджук

Читайте також: Перший в Україні: у Вінниці встановили пам’ятник Любомиру Гузару. ФОТО

Читайте також: У Вінниці з нагоди відкриття пам’ятника Любомиру Гузару організовують “Тиждень Патріарха”

 

 

 

 

 

 

 

 

 

✐ Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.