У Вінниці презентували мініатюрну модель частини Замостя 50-х років минулого століття. ФОТО

12:27
Автор: admin
Become a Patron!

Сьогодні, 11 вересня вінницький музейний асортимент поповнився новою експозицією: у музеї моделей транспорту до Дня міста розмістили найбільший в Україні макет частини міста площею близько 30 кв. м.

Як повідомляє Вінницька міська рада, у музеї відвідувачі відтепер можуть побачити відтворене в мініатюрі вінницьке Замостя 1950-60 рр. минулого століття із залізницею. Подію присвятили 150-річчю створенню залізниці у місті, яка зв’язала місто з іншими містами.

 

 – Ми відкриваємо другу частину нашого проєкту виставку колекцій та мініатюр. Навіть не віриться, що уже пройшов рік, як ми з міським головою зустрілися і він розповів, що в Німеччині є потужний музей, де відображено місто. Ми подумали, що непогано й нам зробити таке, і вирішили почати з воріт міста – залізничний вокзал і площа біля нього. Це саме та частина міста, яка приймає гостей. Майже рік наша невелика команда зробила хорошу справу – ми отримали унікальний проєкт. Ми згадуємо тут не тільки транспорт та залізницю, а можемо побачити частину Замостя. Це маленька частина нашої історії. Я дякую міському голові Сергію Моргунову, який нас надихнув на таку роботу та усім причетним, – зазначив директор Вінницького музею моделей транспорту Олександр Вдовиченко.

Як повідомив на відкритті експозиції міський голова Сергій Моргунов, виставку мали презентувати під час святкування Дня міста, проте мусили відмовитися від такої ідеї у зв’язку з перенесенням святкування, спричиненого епідемією коронавірусу.

 – Два роки тому, коли ми створювали цей музей, мені було приємно що команда ентузіастів активно працювала над тим, щоб ця колекція була самою найкращою. Ми маємо колекцію із 7000 моделей транспорту. Команда Олександра Вдовиченка фактично рік працювала, щоб створити таку унікальну родзинку нашого міста. Я впевнений, що тільки початок і ми розвиватимемо цей напрямок, – сказав міський голова Сергій Моргунов.

“Старт другій черзі музею символічно дав раритетний паровозний гудок. Всього на виставці колекцій та мініатюр представлено більше 10 тематичних колекцій”, – повідомляє ВМР.

Музей моделей транспорту розташований за адресою Вінниця, вул. Соборна, 64. Працює щоденно з 12 до 21 години.