У Вінниці презентували книгу про видатних медиків “Вінниця – місто послідовників М.І. Пирогова”. ФОТО

14:30
Автор: admin
Become a Patron!

“Час обсудить і оцінить краще за нас і наші переконання, і наші дії. І тому, якщо ми вірно служили ідеї, … то будемо сподіватись, що не забере її разом з нами”.

М.І. Пирогов.

Сьогодні у Вінниці відзначали “день народження книги”, адже саме цього дня, 14 грудня у міському хабі “Місто змістів” презентували нове видання про історію медицини у Вінниці та вінницьких лікарів зокрема “Вінниця – місто послідовників М.І. Пирогова”. 

 

Вихід цієї книги став можливим завдяки конкурсу “Бюджет громадських ініціатив”, де ідея створити таку книгу минулоріч перемогла в категорії “малі проекти”. І вже цього року солідне видання побачило світ і буде доступним в міських бібліотеках, адже для продажу видання поки доступним не буде.

 – Така назва книги і те, що Пирогов мешкав саме тут, здійснював медичну практику – це родзинка нашої історії та гордість на весь світ. Ми вболіваємо за те, щоб наше місто було кращим у різних напрямках, і за це зокрема хочу подякувати нашому медичному університету, – сказав під час презентації міський голова Вінниці Сергій Моргунов. І принагідно зазначив, що Вінниця наразі перебуває в п’ятірці міст-лідерів в Україні за статистикою одужань від коронавірусної хвороби.

Вражаюча за розміром і наповненням книгу випустили  у видавництві “Нова книга” накладом у 500 примірників, а сама вона має 440 сторінок. Надрукована вочевидь на дорогому папері, вона містить не лише історію розвитку медицини на Поділлі, біографії видатних лікарів, які працювали тут, але й понад 250 світлин. Деякі з них публікуються вперше.

Творці та упорядники книги – зокрема Ольга Юрчишина та Неліна Кравчук – запевняють, що книга буде цікавою не лише для дослідників медичної галузі, але й всім, хто цікавиться історією Вінниччини загалом. Адже під час роботи над виданням, її авторам довелося тривалий час співпрацювати зокрема й зі столичними бібліотеками та архівами.

 

До речі, усю презентацію книги “Вінниця – місто послідовників М.І. Пирогова” транслювали наживо, тож більше деталей про книгу можна побачити у записі трансляції.

Фото Марини Сербінович

Читайте також: Винахідник антибіотику, що переміг туберкульоз або Як вінничанин Нобелівську премію отримав

 

 

 

✐ Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.