У Вінниці представники Повітряних Сил Швеції готують українських льотчиків до оцінки НАТО

7:35
Автор: Дар'я Гоц
Become a Patron!

До Вінниці прибули представники Військово-повітряних сил Збройних сил Королівства Швеція. Протягом деякого часу вони готуватимуть своїх українських колег до оцінок НАТО 2-го рівня в рамках Концепції оперативних можливостей.

Як повідомляє “ВінницяОК” з посиланням на “АрміяInform”, українські Збройні Сили приєдналися до Концепції оперативних можливостей НАТО у 2004 році. Сама ж Концепція створена для підвищення рівня взаємосумісності між підрозділами держав-партнерів і членів НАТО, а також для посилення їхніх оперативних спроможностей за рахунок використання відповідних стандартів.

До Вінниці представники Швеції прибули для консультативної допомоги, оскільки ця країна не є членом Альянсу і перебуває на шляху адаптації своїх стандартів до вимог НАТО. Крім того, шведська сторона має значний досвід роботи у зазначеній Концепції, зокрема в питаннях розробки документації щодо участі в навчаннях та операціях Альянсу і підготовки до оцінок НАТО.

Зокрема програма оцінки другого рівня передбачає вивчення здатності виконувати завдання за призначенням в операціях під егідою НАТО, вищий рівень бойових спроможностей і готовності підрозділів.

–  У Повітряних Силах це підрозділи на базі військово-транспортного літака Іл-76МД та літака аеромедичної евакуації Ан-26 «Віта». Варто зазначити, що в Альянсі немає визначеного алгоритму підготовки. І те, як ми готуватимемо підрозділ до досягнення стандартів, – це наша справа. Але є чіткі критерії готовності, яким ми маємо відповідати, та критерії перевірки, за якими визначають готовність сторони виконувати завдання згідно із вимогами НАТО, – розповів керівник української делегації, представник командування ПС ЗСУ полковник В’ячеслав Гріщенко.

Повітряні Сили беруть участь у цій програмі з 2007 року. Раніше вже оцінювали підрозділ на базі військово-транспортного літака Іл-76МД та підрозділ на базі літака Ан-26 «Віта». Повторна оцінка НАТО другого рівня запланована на 2022 рік.

Система оцінювання НАТО складна і тривала. Визначено два рівні оцінювання: перший – це коли підрозділ «взаємосумісний»; другий рівень оцінювання – «готовий до виконання завдань», що передбачає бойове застосування підрозділу. 

Представник Військово-медичного клінічного центру Центрального регіону, медичні бригади якого цілодобово чергують на літаку «Віта», підполковник Вадим Бабій розповів, що найголовніше нині – приведення внутрішніх інструкцій у відповідність до стандартів НАТО.

– Наше медичне обладнання, яке нам у 2015-му надала американська сторона, відповідає сучасним натівським вимогам. Воно сертифіковане для безпечного транспортування навіть критично хворих чи поранених пацієнтів. Проте, слід адаптувати виконання певних процедур, наприклад, перекладання пацієнта з машини в літак і лікування, до стандартів аеромедичної евакуації НАТО. І ми розробляємо наші внутрішні інструкції, аби вони відповідали вимогам цієї організації.

Водночас керівник іноземної делегації майор Томмі Сандстрьом подякував українській стороні за запрошення й запевнив, що шведські фахівці завжди готові допомогти, а також зазначив, що й вони отримують багато цінних порад від українців.

Фото з сайту АрміяInform

✐ Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.