У Вінниці виділили додаткові кошти на закупівлю генераторів, облаштування укриттів у школах та лікарнях і допомогу ЗСУ

13:37
Автор: Vежа
Become a Patron!

У Вінниці виділили додаткові кошти на підготовку до опалювального періоду, облаштування укриттів у школах та медзакладах, а також ліквідацію наслідків російського обстрілу 14 липня. Також виділено кошти на придбання медикаментів та підтримку військових. Відповідні рішення були ухвалені сьогодні, 30 вересня, під час сесії міськради. 

Зокрема, як йдеться на сайті Вінницької міськради, за виділені гроші захисники зможуть закупити спорядження, в тому числі зимову форму, придбати транспорт та обладнати кінологічне містечко. На підтримку ЗСУ, правоохоронних органів та добровольчого формування місто виділяє близько 12 мільйонів гривень.

Зокрема, з виділених коштів, основна сума – 8,7 мільйона гривень – спрямовується для закупівлі спорядження для добровольчого формування територіальної громади. Йдеться про 200 бронежилетів, шоломів та комплектів зимового форменого одягу та взуття. 760 тисяч гривень передбачається на придбання спецкостюмів для саперного підрозділу 120-ї окремої бригади територіальної оборони Вінниці.

Ще 1 мільйон 493 тисяч гривень виділили на придбання мікроавтобуса “Renault Master” для потреб Нацгвардії. Крім того, нацгвардійці ще отримають 300 тисяч гривень допомоги для облаштування нового кінологічного містечка, де зараз здійснюються ремонтні роботи. Зокрема, виділені кошти спрямують на придбання будматеріалів, а також металопластикових вікон та дверей. Зазначається, що в цьому кінологічному містечку утримуватимуть та готуватимуть до служби близько 50 службових собак. Також 150 тисяч гривень виділено для облаштування офісу поліцейського офіцера громади у Гавришівці.

Про укриття та ліквідацію наслідків російського ракетного обстрілу

Також було виділено кошти на дообладнання укриттів у школах, лікарнях та садочках, що перебувають в комунальній власності міста. Так, на проведення капітальних ремонтів укриттів та виготовлення проектно-кошторисної документації депутати додатково спрямували майже 45 мільйонів гривень. Зокрема, 15 мільйонів 771 тисячу гривень міська рада виділила на  капітальний ремонт укриттів шести садочків.

Два мільйони гривень спрямовуються на капремонт укриття однієї зі шкіл міста. Також передбачається виготовлення проектно-кошторисної документації двох закладів освіти: по 50 тисяч гривень.

Також планується закупівля генераторів різної потужності для дооблаштування укриттів у навчальних закладах. Як під час сесії повідомив Сергій Моргунов, в загальній кількості йдеться про близько 50 генераторів різної потужності. Також в 14 школах – передбачено створення пунктів для харчування дітей, в разі чого.

– І там теж треба буде придбати більш потужні генератори. І створення відповідних пунктів обігріву в укриттях у школах, дитячих садочках, підліткових клубах і в бібліотеках, – додав мер.

27 мільйонів гривень виділяється для капітального ремонту укриттів закладів охорони здоров’я.

Як зазначив міський голова Сергій Моргунов, йдеться про лікарню швидкої медичної допомоги та першу міську лікарню, де необхідно провести додаткові роботи. Також, у місті продовжують ліквідовувати наслідки ракетного удару 14 липня. На сесії депутати погодили виділення 2 мільйони 269 тисяч гривень для фінансування капремонту частини житлового будинку по вул. Бевза.

– Це будинок по Бевза, 2. Ми фактично повністю взялися за його відновлення, бо він був в такому стані, що там жити не можна було. Зараз тут завершуються роботи по встановленню вікон. До речі, хотів би, в тому числі подякувати, різним міжнародним організаціям та нашій IT-спільноті за підтримку в напрямку ліквідації наслідків, завданих ракетним ударом, – сказав Сергій Моргунов.

Зазначається, що наразі в будинку по вулиці Бевза будівельники вже виконали 80% робіт. В будинку підсилили фундамент, замінили дах, утеплили горище, замінили, інженерні мережі, віконні та дверні блоки.

Крім того, під час сесії виділили два мільйони гривень для того, аби колектив КНП “ВМКЛ Швидкої медичної допомоги” міг придбати медикаменти та витратні медичні матеріали. Всього в бюджеті на це передбачалось 20,5 мільйона гривень, з яких 17 мільйонів (83,0%) уже профінансували раніше.

Підготовка до опалювального періоду

Окрім того, під час сесії було виділено кошти для підготовки до опалювального періоду. Зокрема, йдеться про закупівлю генераторів та виділення коштів для допомоги комунальним підприємствам.

– В нас було створено оперативний штаб щодо підготовки до опалювального періоду, куди ми залучили й управляючі компанії, і теплопостачальні, енергопостачальні, “Облгаз”, “Вінницяоблводоканал”, “Вінницяоблтеплоенерго”. Вивчаючи ситуацію, постало питання придбання альтернативних джерел живлення, а саме – генераторів. Щоб можна було забезпечити належну роботу на якийсь певний період, поки не будуть вирішені якісь аварійні ситуації в разі якогось удару по об’єктах критичної інфраструктури. В цьому рішенні ми передбачаємо кошти на 213 генераторів, 3 мільйони – на “Вінницяоблтеплоенерго”, 5 мільйонів – на “Вінницяоблводоканал”, на умовах співфінансування. Маємо надію, що обласний бюджет підтримує позицію і виділить відповідний ресурс, щоб ці підприємства могли придбати альтернативні джерела живлення, – повідомив Сергій Моргунов.

Фото з сесії – Зорини Гаджук

✐ Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.