Репресований за жовто-блакитні кольори: у Вінниці покажуть історію галицького єврея Шульца. ВІДЕО

22:23
Автор: Микола Геркалюк
Become a Patron!

Показ у Вінниці відбудеться в рамках масштабного проекту, завдяки якому фільм побачать мешканці 100 міст у всьому світі.

Кіноперегляд відбудеться 19 листопада о 16:00 в книгарні “Є”

Бруно Шульц – польський письменник та художник українського і єврейського походження. На початку Другої світової війни став жертвою терору під час німецької та радянської окупації Дрогобича.

Його змушували малювати портрет Йосифа Сталіна й полотно “Звільнення народу Західної України”. За використання жовтих і блакитних фарб Шульца заарештували. Згодом, під час німецької окупації, він розмальовував дитячу кімнату на казкову тематику. Замовником був офіцер СС Фелікс Ландау. 19 листопада 1942 року Шульца застрелили в єврейському гетто Дрогобича. 

В повоєнні роки провадились активні пошуки стінописів, та, все ж, вони вважались втраченими, доки в 2001-му році на них не натрапив автор документальних фільмів Беньямін Ґайслер. Пізніше того ж року, представники єрусалимського Музею пам’яті Голокосту вилучили фрагменти стінописів чим спровокували міжнародний скандал. Музей заявив про своє моральне право зберегти малюнки. Водночас представники офіційної України та Польщі сприймають вилучення, як злочин.

Беньямін Ґайслер – німецький режисер документальних фільмів, спеціалізується на довготривалих, пошукових проектах. В 2012 році з нагоди 70-ї річниці смерті Бруно Шульца здійснив мультимедійну реконструкцію розписаної за мотивами казок кімнати. Інсталяцію було показано на кількох виставках у Німеччині.

Фільм “Знайти образи” розповідає про перебіг пошуків, відкриття й подальше вилучення Шульцових образів. Стрічка дає змогу глядачеві стежити за плутаною мозаїкою відомих і невідомих розповідей очевидців про останні дні митця. 

✐ Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.